Kilka pytań odnosnie nowego kompa C2D 2,13/1gb/GF7900

Witam zakupiłem sobie kilka dni temu nowego kompa jego parametry to:

Procesor: Intel Core 2 Duo E6420 2,13 GHz (x2) FSB 1066 FSB 4MB

Płyta: Asus P5B

RAM: Geil DDR II 1GB (2x512MB) 800MHz CL5

Kartagraficzna: Galaxy PCI-E GeForce 7900GS 256MB DDR3 (1,2ns) 256bit (Cooler Master)

Dysk: Seagate 320GB 7200rpm 16MB SATA-II Barracuda

Zasilacz: Chieftec GPS-450AA-101A 450W

Mam teraz kilka pytań do Was:

  1. Czy dobry sprzęt zakupiłem ??

  2. Czy moge ustawić obroty wentylatora na procku na około 1000 RMP i czy wtedy nie bedzie się przegrzewac dodam że komp chodzi 24/7 na niskim obciążeniu ??

  3. Jakie sterowniki, system operacyjny i programy najlepsze na tego kompa żeby wszystko fajnie chodziło ??

  4. Jak moge go podkręcic albo do ilu ??

  5. Co moge dokupic do zestawy albo czego brakuje zeby było lepiej ??

  6. Czy seryjne ust. biosu są dobre czy musze coś zmieniać ??

  7. Czy bios posiada jakies zabezpieczenia na skutek przegrzania ??

Czekam na odp. od Was.

Witam!;

1 Moim zdaniem jest ok choć można było to złożyć trochę inaczej.

2 Ja bym nie ryzykował. lepiej zostaw tak jak jest ale jeżeli chcesz…

3 Sterowniki najnowsze, system xp/vista (wedle uznania, polecam na razie xp) programy??

4 w google jest pełno artykułów o oc

5 Pamięć ja bym wolał minimum 1 GB ale jednolitej (ja bym zrobił 2x1GB), zasilacz ok ale zawsze może być lepszy (Amacrox, Tagan) i oczywiscie zawsze karte można mocniejszą wziąśc

6 Jeżeli masz jakieś pojęcie to możesz go skonfigurować ręcznie ale jeżeli wogóle nic na ten temat nie wiesz to się lepiej nie zabieraj

7 Przegrzania??

Pozdrawiam

Najpierw się pyta, później kupuje

szukajka, ocm.pl dzikie.net purepc.pl

Artykułów baardzo dużo w sieci.

A do ilu podkręcisz? Udaj się do wróżki w mieście :wink:

Scythe infinity 160zł na procek

Bios chyba nie. Płyta taki posiada.

Ale byś musiał dać napięcia na max, to wtedy 100stopi byś wyciągnął :stuck_out_tongue:

Było brać w 1 kości.

Jak ci padną to daj znać na forum żeby już nikt nei kupował ich. Dużo sztuk wraca do serwisów.

Abit AB9 nieco lepszy

Ten asusu podobno ma jakąś wade dotyczącą skoków napięć

Karte masz dobrą więc też pobaw się w jej OC

Zasilacz też OK

Nawet ujdzie…

Ale trzeba było:

Trzeba było kupić MSI P6N SLI FI

Ten Asus ma 3-fazowe zasilanie i się wahają napięcia…

Pastę termo przewodzącą (Arctic Silver 5) i dobry cooler Scythe Infinity lub Ninja…

Karta podatna na O/C i szybkie pamięci…możesz nieźle pociągnąć…

Mogłeś wziąśc Fortron Blue Storm II 500W

@craker9

dla scislosci to P5B ma 4 fazy a nie trzy ,wachania sa przez regulator,MSI tak samo ma wachania.

Ta płyta nie ma takich wąchań jak np… P5N

Ta płyta jest bardzo solidna (MSI P6N SLI FI)

Test jest =T=U=T=A=J=

Przeczytaj caly watek tu niema nawet jednego slowa o P5N e sli :!: :!:

Wiem ale jest o MSI P6N SLI FI

Co niejest dobrym rozwiazaniem do tego procka i pamieci

Abit AB9 to opltymalne rozwiazanie,lub Asus p5B :smiley:

Dlaczego :?:

Lepsze osiagi przytych pamieciach i procku osiagnie na i965

ab9 ma lepsza sekcje zasilania,tak samo p5b,male problemy z oc pamieci na MSI,proc spokojnie sie podkreci min 3.2 do 3.5 powinien dojsc co jest nieosiagalne na MSI.

reszta tutaj

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1164174

Sorry nie chce się sprzeczać ChrisG

Mój znajomy kupił tą płytę główną i szczerze mówiąc ona fajnie leci na O/C nawet nie miał zamiaru zaliczać 3.5Ghz ale na tej MSI poszła mu (E4300)

na 3GHz…

Więcej mu nie trzeba…

Ale ustawienia są w BIOSIE płyty, tak więc i jedno i drugie :slight_smile: Generalnie nie powinien się spalić, temperaturę możesz ustawić sam.

I tak i nie. Ja na standardowych ustawieniach całego sprzętu, podkręciłem z 1,86 na 2,6GHz. Na P5B :wink:

guardian a jakiego masz proca ?? że tak go podkręciłes ??

Czy jak podkręce z 2.14 na 2,4 to bedzie bezpieczna granica bez grzebania w napieciach ??

granica bezpieczna.

A czy bez podnoszenia napięcia to się okaże.

e6300, e6320 :clever:

A widzisz roznice w prockach do e4300 bardzo dobrze nadaje sie MSI,pod e6420 niezabardzo,tak osiagaja 400+ ale niekarzda 370-413 sa rozbieznosci 400+ plyta z i650 juz jest bardzo zylowana i nietrzyma jak na i965

@guardian

nie wycinaj z kontekstu bo robisz balagan i zament.

e tam.

Szef dobra firma. Zasilacz też dobry.

Powinieneś się domyśleć po częstotliwościach :slight_smile: Core 2 Duo E6300 1,86GHz 2MB cache FSB 1066MHz :slight_smile: Tyle chyba wystarczy. Doszedłem do 2,6GHz, dalej nie kręciłem, bo mi nie wstawał, a nie mam dobrych wentyli żeby podnosić vcore i częstotliwości pamięci. Ale myślę, że gdzieś do 3GHz bym dociągnął :slight_smile:

:?:

Pewnie chodziło mu o zasilacz Chieftec`a

A ja podkręciłem proca z 2.13 do 2.4 i mam pytanie czy jak podnosze szyne fsb z 266 na 300 to czy predkosc szyny ma mi się podniesc z 1066 MHz na 1999 MHz czy coś źle zrobiłem i czy to jest groźne ??