Kilka pytań odnośnie PC


(Second Int) #1

Jestem niepewny kilku rzeczy odnośnie mojego PC więc postanowiłem zapytać.

Mam MOBO Gigabyte EX58-UD3R, na niej 3x 1GB ramu Kingmax(nie wiem czy to dobra firma, ja o niej nigdy nie słyszałem) i Intel Core i7 920. Do CPU kupiłem Arctic Silvera 5 bo ufam tej firmie. Wziąłem również zamiennik radiatora na CPU z BOX na LINK. Z uwagi, że jak kupowałem miałem ograniczone fundusze a teraz mogę sobie pozwolić na więcej mam zamiar zmienić jeszcze ram. I tu pojawia się problem, kompletnie się na tym nie znam. O ile w kwestii procesora czy grafiki coś tam wiem to ramu sam dobrać nie potrafię. Jeżeli możecie to doradźcie jaki byłby najlepszy dla mnie. Z góry mówię, że interesuje mnie 3x 2GB, granica cenowa to.. powiedzmy 600zł.

Dziękuję za wszelaką pomoc.

PS. Dobry cooler wziąłem na procek, czy mogłem wybrać lepiej?


(Mskitek) #2

Ramy weź te

lub odpowiedniki Patriota.

Cooler mogłeś wziąć lepszy :slight_smile:

np.


(Second Int) #3

Nastąpił pewien problem. Założyłem tą pastę i nowy cooler, ale, co dziwne temperatura idle to 39-48 stopni a w stresie nawet 64... Pastę dobrze założyłem bo to nie pierwszy raz i nie pierwszy komputer... nie wiem co się dzieje. Może to powód tego, że jest lato?


(mati75) #4

całkiem możliwe, ja na swoim c2d w chłodne dni mam 40 parę stopni, w tej chwili 52


(Second Int) #5

Mam jeszcze takie pytanie. Czym różnią się pamięci, które mają na końcu CL7, CL8 albo CL9 i czy wszystkie pasowały by do mojej pł. głównej?

::Edit

Ok już sam znalazłem ^^ Im mniej tym lepiej.