Kilka pytań odnośnie poczty i Xine

Witam…

Mam kilka pytań. Używam Mandrivy 2006, KDE 3.4.

  1. Czy da się ustawić aby przy wkładaniu płyty DVD domyślnie uruchamiał sie Xine a nie Kaffeine?

  2. Jak włączyć obsłyugę DTS w Xine? Pogrzebałem w konfiguracji programu, jednak gdy prubuję uruchomić dźwięk w systemie DTS dostaję komunikat “Urządzenie dźwiękowe jest nieosiągalne, proszę sprawdzić czy inny program juz go nie używa”.

  3. Szukam jakiegoś dobrego klienta email. Próbowałem już KMail, Evolution i Thunderbird. Najbardziej pasował mi jeszcze KMail jednak ma dość słabe możliwości formatowania html. A “zawijanie” wierszy po 78 znaku jest dość denerwujące. Pod Windowsem używałem The Bat. Próbowałem go uruchomić poprzez Wine, ale wszelkie graficzne ikonki (przycisków) sa zamazane i nieczytelne. Czy macie jakieś propozycje?

Pozdrawiam :slight_smile:

ad 1. nie wiem ale wydaje mi sie ze sie da tylko trzeba sie w opcjach pogrzebac (niestety nie uzywam kde i siedze w robocie wiec nie mam jak sprawdzic)

ad 2. probowales wylaczyc artsy ?

ad 3. jak dla mnie najlpeszy graficzny to evolution

Świetnie… to rozwiązuje problem sam w sobie. Wyłączyłem cały dźwięk systemowy i teraz działa. Jednak nie daje mi to spokoju… Jest tam w końcu opcja “Zatrzymaj automatycznie” wyłączająca kontrolę KDE nad kartą dźwiękową. Mam to ustawiona na wyłączenie po 5 sekundach jednak nie działa w tym przypadku. Popróbuję jeszcze później czy nie da się coś z tym zrobić. Narazie dzięki za rozwiązanie tego problemu :slight_smile:

Co do Evolutiona to żeczywiście świetny program… brakuje mi tylko powiadomienia o przerwaniu połączenia z serwerem podczas wysyłania wiadomości.

Akvin ja swojego czasu jak siedzialem na kde to wylaczalem artsy zaraz na wstepie bo bylo z nimi wiecej problemow niz pozytku (problemy z cedega, wine, mplayerem i paroma innymi) w sumie bez tych brzeczykow systemowych mozna sie obejsc (mnie draznia one bardzo :slight_smile: ) i pozmieniac wyjscia na alsy w programach badz tez oss.