Kilka pytan odnosnie RAM`u

(kid_m) #1

helou... posiadam pamiec kingston - KVR400X64CJA/512 -

1. nie wiem jakiej firmy sa kosci. jest na nich kilka oznaczen (042avh, v58c2256804sat5, vo867951jarc, 2.6v) jest rowniez namalowany obrazek - dziewiec kropek i 3 cwiartki kola (?!) nie potrafie znalezc na google, dojsc do tego jakiej firmy mam kosci... czy ktos moze mi pomoc ?

2. planuje dokupic dodatkowa kosc pamieci... czy jest sens kupowac druga taka sama czy moze sprzedac te i kupic zupelnie inne/lepsze pamieci ? czy warto inwestowac w duel`e...? oczywiscie odnosnie tego istotne znaczenie ma plyta glowna... pominmy jednak ten fakt. moje pytanie brzmi: jakie dobre, wydajne pamieci moglibyscie polecic (pomijajac te dla ramofilow...)

3. (tak tylko z ciekawosci, dla tych ktorzy sie naprawde znaja) zalozmy, ze uzytkownik nie stosuje jakiegokolwiek oc... czy czuc/widac roznice w dzialaniu pamieci z cl2.5 a tych samych z cl3...?

[4.] ceny pamieci (juz jakis czas temu) spadly... jakie sa wasze prognozy odnosnie (zmian?) cen na najblizszy czas...??

pozdrawiam,

(system) #2

analizujac twoja wypowiedz na pierwsze pytanie sam sobie odpowiedziales bo napisales kingston wiec to jest producent i jezeli ma ktos ci pomoc w doborze ramu to napisz swoja konfiguracje sprzetaowa :lol:

(kid_m) #3

nie wiedzialem ze pamieci kingston musza byc na kosciach kingstona :> konfiguracji nie podalem gdyz trudno byloby polecic cokolwiek na taki sprzecior :wink: poniewaz zamierzam zmienic (np) plyte glowna to jesli ktos napisze ze taki czy takie ramy sa dobre, taki czy inny chipset bedzie odpowiedni - bede wiedzial jak wybierac...

(Damian) #4

Mówisz o tym :?:

mosel_ram.jpg

Jeśli tak to są to kości MOSEL

(kid_m) #5

dokladnie ! wprawdzie obrazem opisalem dosyc dziwnie ale jak widac mozna zajarzyc o co chodzi, dzieki :smiley:

(na pozostale pytania uzyje lepiej google:>)

(Yole) #6

powiem tak : jesli zamierzasz kupowac sobie nowy sprzet oparty na Amd 64 (venice) to roznice miedzy trybenm dual channel a zwykłym sa w granicy błedu ( zysak jakies 1-2 %) wiec warto bys sie zastanowic czy obsadzic 2 banki czy jeden co do pamieci polecam tiwinmos(sa mniej wiecej w cenie kingstonow) lub ocz