Kilka pytan odnosnie RAM`u

helou… posiadam pamiec kingston - KVR400X64CJA/512 -

  1. nie wiem jakiej firmy sa kosci. jest na nich kilka oznaczen (042avh, v58c2256804sat5, vo867951jarc, 2.6v) jest rowniez namalowany obrazek - dziewiec kropek i 3 cwiartki kola (?!) nie potrafie znalezc na google, dojsc do tego jakiej firmy mam kosci… czy ktos moze mi pomoc ?

  2. planuje dokupic dodatkowa kosc pamieci… czy jest sens kupowac druga taka sama czy moze sprzedac te i kupic zupelnie inne/lepsze pamieci ? czy warto inwestowac w duel`e…? oczywiscie odnosnie tego istotne znaczenie ma plyta glowna… pominmy jednak ten fakt. moje pytanie brzmi: jakie dobre, wydajne pamieci moglibyscie polecic (pomijajac te dla ramofilow…)

  3. (tak tylko z ciekawosci, dla tych ktorzy sie naprawde znaja) zalozmy, ze uzytkownik nie stosuje jakiegokolwiek oc… czy czuc/widac roznice w dzialaniu pamieci z cl2.5 a tych samych z cl3…?

[4.] ceny pamieci (juz jakis czas temu) spadly… jakie sa wasze prognozy odnosnie (zmian?) cen na najblizszy czas…??

pozdrawiam,

analizujac twoja wypowiedz na pierwsze pytanie sam sobie odpowiedziales bo napisales kingston wiec to jest producent i jezeli ma ktos ci pomoc w doborze ramu to napisz swoja konfiguracje sprzetaowa :lol:

nie wiedzialem ze pamieci kingston musza byc na kosciach kingstona :> konfiguracji nie podalem gdyz trudno byloby polecic cokolwiek na taki sprzecior :wink: poniewaz zamierzam zmienic (np) plyte glowna to jesli ktos napisze ze taki czy takie ramy sa dobre, taki czy inny chipset bedzie odpowiedni - bede wiedzial jak wybierac…

Mówisz o tym :?:

mosel_ram.jpg

Jeśli tak to są to kości MOSEL

dokladnie ! wprawdzie obrazem opisalem dosyc dziwnie ale jak widac mozna zajarzyc o co chodzi, dzieki :smiley:

(na pozostale pytania uzyje lepiej google:>)

powiem tak : jesli zamierzasz kupowac sobie nowy sprzet oparty na Amd 64 (venice) to roznice miedzy trybenm dual channel a zwykłym sa w granicy błedu ( zysak jakies 1-2 %) wiec warto bys sie zastanowic czy obsadzic 2 banki czy jeden co do pamieci polecam tiwinmos(sa mniej wiecej w cenie kingstonow) lub ocz