Kilka pytań odnośnie XP i 98 na jednym komputerze

Witam!

Mam zainstalowane XP i 98 na oddzielnych partycjach. Obie partycje są w FAT32; 98 jest zainstalowany na C:, XP na D: Od pewnego czasu mam problem z 98 i chce go przeinstalować, stąd moje pytania:

  1. Czy jak sformatuje C: i ponownie wgram win98 to zniknie menu wyboru systemu?

  2. Jeżeli menu wyboru systemu zniknie to czy wystarczy skopiować poprzedni plik boot.ini z powrotem na c: ??

  3. Czy trzeba będzie jakoś zmieniać atrybuty partycji żeby oba systemy działały poprawnie??

  4. Czy przekonwertowanie partycji z XP na system plików NFTS niczego nie zepsuje?

Systemy powinno się instalować w kolejności od najstarszego do najnowszego, najprawdopodobniej zniknie.

Wystarczy zabootować płytę z Windowsem XP, na ekranie powitalnym wcisnąć R, zalogować się na konto admina i wydać polecenia:

i

Konwersja dysku z FAT32 na NTFS jest bezpieczna.

:slight_smile:

W tym przypadku jest niebezpieczne. Windows 98 nie wykrywa dysku, który jest sformatowany na system plików NTFS. Dodatkowo jeśli masz zainstalowany Windows XP na D to pliki, które są niezbędne do uruchomienia XP został zainstalowane na C i przez format dysku C uszkodzisz także Windows XP.