Kilka pytań początkujacego

Chce kupić Windows 7 Home premium i mam kilka pytań.

Czy jest takie coś jak ograniczenie liczby instalacji?

Gdzie najtaniej taki moge kupić? (sklepy internetowe odpadają)

Czym rózni sie wersja home od innych?

Wszystko znajdziesz -> http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … ts/compare

Kupić najtaniej? pewnie jakiś oem.

Tak w skrócie:

Licencja OEM - stale przypisana do jednego komputera (dożywotnio) bez prawa przenoszenia

Licencja Box - możliwość instalacji na różnych komputerach - jednakże w danym czasie zainstalowana TYLKO na jednym. W momencie deinstalacji (usunięcia) mamy prawo instalacji na innym komputerze (itd.)

Gdzie najtaniej? Hmm… nie wiem. Poszukaj w Vobisie, Komputroniku. Możesz poszukać sklepów na allegro (rzeczywistych) do których możesz pojechać i nabyć Windows osobiście z FV.

W zależności do czego ma zostać wykorzystany system, w warunkach domowych wersja Home Premium w zupełności wystarcza.

Komputronika i Vobis to sobie odpuść, chyba że śpisz na pieniądzach. Jest dużo lepszych i tańszych sklepów, przykładowo esc.pl cena 359zł, komputronik - 409zł :o

W Vobisie też 359 zł. :stuck_out_tongue_winking_eye:

resiak70 ,

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Dlatego też wyraźnie napisałem

co nie jest równoznaczne z “KUP”.

Dodam tylko, że ceny bywają konkurencyjne w tych sklepach więc czasem warto do nich zaglądać.

P.S. jest coś takiego jak ograniczenie aktywacji online.

Zasugeruję się tu Windows XP (choć nie do końca pamiętam) - możliwość aktywacji online - przez internet można było dokonać pięciokrotnie, następna aktywacja musiała odbyć się telefonicznie i znów 5 kolejnych przez internet itd. Jeśli się mylę w ilości aktywacji proszę o sprostowanie.

Nie wiem jak to rozwiązane jest w Windows 7 (być może 3 przez internet, reszta telefonicznie) gdyż u mnie system aktywuje się offline a raczej jest zaktywowany przez producenta laptopa.

To ciekawe, bo ja słyszałem, że jest 5 i potem już wyłącznie przez telefon…

Piotr92 szkoda, że tylko słyszałeś a nie doświadczyłeś :slight_smile: