Kilka pytań w sprawie laptopa

Mój tata kupił laptopa w sklepie vobis. i teraz takie pytanie, bo z laptopem nie dostałem żadnej płytki ze sterownikami ani z systemem (vista basic)

ale na laptopie jest naklejka z kodem seryjnym do visty. Czy tak ma być, a co jeśli będe chciał przeinstalować system skąd mam go wziąść? Ściągnąć z internetu? :stuck_out_tongue: W ogóle nie wiem jak można do laptopa (celeron 1.7, 512mb ram, jakaś zinstegrowana grafa) władować viste :shock: nawet nie da się na nim normalnie pracować :?

Z góry dzięki za odpowiedzi pozdro

napisz do sklepu lub zadzwoń niech ci przyślą . systemu nie dali to normalne .

było trzeba kupić z xp pro lub HE

iwa nike ja nie byłme przy tym jak komp był kupowany, więc nie miałem na to wpływu. A jak pójde do tego sklepu i poprosze aby mi dali płytke z systemem i pokazał rachunek kupna kompa to mi dadzą?

System jest na ukrytej partycji a producent zawsze w takim przypadku dołącza odpowiednie oprogramowanie do stworzenia płytek DVD Recovery służących do przywrócenia konfiguracji fabrycznej w razie uszkodzenia dysku twardego. Możesz oczywiście zawsze odzyskać system fabryczny z poziomu tej ukrytej partycji bez konieczności tworzenia tych płytek, ale dobrze je mieć

Nie wspomniałeś jaki to laptop

płytki ci z systemem nie dadzą. jedynie możesz zrobić coś takiego jak mówi MarS.

ale sterowniki powinni dać

MarS laptop to Acer Aspire 3693WLMi. A jak mam zrobić te płytki DVD Recovery?? aha poprzez oprogramowania a może ktoś wie jak to się nazywa ten program do robienia DVD Recovery?

____________

no właśnie ale płytek ze sterownikami nie dali :?

Nie powinni. Wszystko jest zainstalowane

Na pulpicie masz ikonę Empowering Technology. Dwuklik na niej, pojawi się okno z modułami, wybierz Acer Erecovery Managment. Ten moduł odpowiada za stworzenie płyt Recovery

na dysku C poszukaj folderu BOOK w nim będzie plik PDF Guide powinien być w naszym ojczystym języku to jest instrukcja do oprogramowania laptopa