Kilka pytań w sprawie podzespołów

(Sebix99) #1

Witam mam kilka pytań:

1. Czy w Intel Celeron 2,00GHz na ASRock P4i65GV Da się podkrecić FSB (to od ram itp) z 400 na tak 533MHz albo wiecej bo wiem że mi ram przyspieszy odrazu

2. czy jak bym wymienil zasilacz na 300w to dzialala by mi GF7600GS??

3. Czy to normalne ze zamiast 2GHz mam 1997 MHz??

(ra-v) #2

Tak

(Wolfgar) #3

Aby odpowiedzieć na to pytanie musiałbym wiedzieć jakie są pozostałe podzespoły komputera oraz jakieś firmy jest to 300W cudo.

(Chojinka) #4

chcesz podkęcić starego kompa nie mając o tym pojecia, najczęściej się to kończy katastrofą! daj staruszkowi spokój.

(ra-v) #5

W sumie zgodzę się z chojinka , - zamiast Celerona kup normalnego Intela i masz już coś o wiele lepszego.

(Sebix99) #6

a o ile pentium IV 2,4 ciagnie wiecej pradu od mojego celerona?

a 300w chyba feel bo wuja ma a nie uzywa i nie ma co znim zrobić

-- Dodane 21.03.2011 (Pn) 19:01 --

Maksymalna moc 67 - 87 W (zależna od szybkości procesora)

Typowa moc 52.8 - 68.4 W (zależna od szybkości procesora)

Nazwa płyty głównej ASRock P4i65GV

a mam jeszcze jedno pytanie czy to normalne temperatury procesora na box'owym wiatrku? 50-60 C

(Wolfgar) #7

z 10W więcej.

Pozbądź się go. Stwarza zagrożenie dla pozostałych podzespołów komputera. Kup jakiegoś tanie Fortrona czy Deltę na Allegro.

Jeżeli są takie podczas maksymalnego obciążenia procesora i wentylator nie jest pierwszej nowości to może tak być. Warto by się zastanowić nad jakimś nowym.

(ra-v) #8

Tyle to jest na AMD. Na Intelach powinno być 40-50*C. Na Celeronach wg mnie trochę mniej.

(igrek) #9

Ja na celeronie 2.4GHz i doszczętnie wyczyszczonym boxowym chłodzeniu miałem 28-32 stopnie w idle. Max 40 podczas przeglądania internetu