Kilka pytań w sprawie rozdzielania Internetu w Netii

Witam, znalazłem sobie dwa tanie routerki, którymi chciałbym bezprzewodowo rozdzielać sieć w Netii na linii TP.

  1. http://allegro.pl/item859019581_nowy_zyxel_p660hw_router_wifi_modem_adsl_annex_a.html(Zyxel P660HW)

  2. http://allegro.pl/item853994378_d_link_dsl_g604t_router_wifi_modem_adsl_neostrada.html (D-link G604T)

Chciałbym mieć pewność, czy na tych routerach ta Netia będzie bez problemu chodziła (szczególnie kwestia PPPoE i PPPoA - rozumiem, że oprócz odpowiedniego Annexu te protokoły PPP też są bardzo ważne i do Netii na linii TP potrzebuję protokołu PPPoA?) i nie będzie żadnego konfliktu.

Chodzi mi też o sposób podłączenia, jeżeli te routery mają wbudowany modem ADSL, to kabel RJ11 z gniazdka telefonicznego podpinam bezpośrednio do routera i nie potrzebuję tego modemu od Netii w ogóle? Nie będzie przez to jakichś problemów z aktywacją?

Jak z siłą sygnału, czy dokupienie dodatkowej antenki to konieczność? Dom jest piętrowy, jeden komputer na parterze, drugi na piętrze, więc sygnał musi być dobrze przesyłany w pionie. Jak myślicie? Do tego dochodzi karta sieciowa - czy między kartami na USB a na PCI jest jakaś istotna różnica w odbiorze sygnału? Czy np. taka karta będzie dobra?

Z góry dziękuję za pomoc.

Tak, te routery to zapewniają i nie będzie z tym żadnego konfliktu.

Modem jest wbudowany w router, więc ten od Netii jest zbędny, chyba że masz modem dodatkowo z wyjściem RJ-45 , wtedy wystarczy Ci zwykły router bez modemu ale wątpię abyś taki miał. Z aktywacją nie powinno być problemu, domyślny login i hasło podajesz w routerze i łączysz się ze stroną Netii w celu aktywacji łącza i uzyskania loginu i hasła, które wprowadzasz potem w routerze.

Pozdrawiam!

Dziękuję za pomoc. Znalazłem jeszcze taki router. Dobry? Jak przedstawia się marka Tp-link pod względem awaryjności i stabilności?

T-Link przy reszcie złomu (dlink) to jak porównywać mercedesa z polonezem :smiley:

Do Netii to 90% osób bierze tego TP-Linka i trudno się dziwić - jakością , wydajnością iniezawodnością bije na głowę.

Ja osobiście mam Pentagram Cerberus P6331-42 i jestem z niego zadowolony, działa stabilnie, nie rozłącza się. Łatwy w obsłudze i obszerna instrukcja obsługi na płycie CD (jest też skrócona wersja na papierze), wszystko dokładnie i szczegółowo opisane. Jednak cena już w granicach 150 - 200zł ale może potaniały :slight_smile:

Pozdrawiam!

jacekhe , tutaj pytanie jest o router a nie o usługi netii

Co do routera TP-LINK sam mam ten model, nie ma żadnych problemów, z czystym sumieniem mogę Ci go polecić.

Ok, dzięki wszystkim za pomoc :slight_smile:

Jeżeli chodzi o Netię, Internet zakładany jest na wsi, więc do wyboru (oprócz tych wszystkich mobilnych) była głównie Neostrada i Netia, z dwojga złego Netia tańsza :wink:

Jak na wsi to już dawno trzeba było pomyśleć o podzieleniu łącza (tudzież ISP).

Koszty niskie i każdy zadowolony :smiley: