Kilka systemów do wyboru - problem?

Witam serdecznie,

Mam mały problem, otóz musiałem reinstaować windowsa i teraz przed ładowaniemwindowsa ma do wyboru 2 system (takie same Home edition) z czego jeden nidziała. Jak usunąć z listy zbędny windows ???

Pozdrawiam.

uruchom z płyty Windowsa jakiego kolwiek i sformatuj dysk na którym jest system

lub jeśli występuje opcja poprostu “Usuń System” Może też istnieć konieczność usunięcia 2 systemów i zainstalowania poprawnie jednego :wink: Troche zagmatwane ale cóż zrobić miałem ten sam problem :smiley:

Uruchom komputer, używając CD z systemem Windows przejdź do konsoli i wpisz magiczne polecenie “fixmbr” :slight_smile:

i

fixboot

Ani fixboot, ani fixmbr nie usunie z listy wyboru żadnego systemu, to mogłoby zrobić polecenie:

Tylko po co? Podaj zawartość pliku boot.ini

Otwórz panel sterowania->system->zakładka zaawansowane->sekcja uruchamianie i odzyskiwanie->przycisk ustawienia->sekcja Domyślny system operacyjny->przycisk Edytuj.

Otworzy się notatnik z plikiem boot.ini

Podaj go i powiedz, który system wyrzucić.

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Home Edition” /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Home Edition” /fastdetect /NoExecute=OptIn

Do usunięcia jest ten pierwszy. :slight_smile:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /fastdetect /NoExecute=OptIn

Zapisz to do pliku boot.ini