Kilka systemów operacyjnych, ukrywanei dysków

(Michal00002) #1

Witam, mam na komputerze 2 systemy operacyjne, XP i 98.

Chciałbym aby użytkownicy na 98 nie widzieli, nie mogli nic usuwać ani instalować na dyski na win XP

A użytkownicy XP nie widzieli i nie mogli nic robić z dyskami użytkowników win 98.

Proszę o pomoc, jak to zrobić ? Czy potrzebuje jakiegoś programu do tego ?

(Piotrkijak) #2

tak, są do tego programy. Dyski też można ukryć poprzez zmodyfikowanie odpowiednich kluczy w rejestrze

(Piotrkijak) #3

Lub start > uruchom wpisz gpedit.msc i odszukujesz zapobiegaj dostępowi do dysków z okna mój komputer...

(Michal00002) #4

a jak zrobię to przez start to ukryje ten dysk tak że nie będzie go widać w Mój Komputer czy będzie on całkiem niedostępny.

Chodzi o to że jak ukryje dysk D to na win XP będę go widział a na win 98 nie tylko nie będę go widział ale tez wgrywając jakiś program nie będę go mógł wgrać na dysk D nawet jak wpisze żeby się wgrywał na D to żeby wyskoczył jakiś błąd czy coś.

(Piotrkijak) #5

To się nie da tak zrobić. ASlbo wszyscy nie mają dostępu do dysku albo wszyscy mają dostęp.

(Michal00002) #6

tego ze się da to jestem na 100% pewny bo kiedyś tak miałem, a potem mi ktoś to zmienił i nie wiem jak zrobić to spowrotem

(Piotrkijak) #7

Wobec tego ja nie wiem jak to zrobić... Proponuję "popytać" wujka google może coś znajdziesz....

(Kolmar) #8

Opcję ukrywania wybranych dysków posiada narzędzie TweakUI.

(Piotrkijak) #9

Ale rokko, on chce mieć coś takiego, żeby dyski były niewidoczne ale była możliwość instalacji programów.... A z tego co wiem, to tweak ui ukrywa dysk tak, że nie jest widziany nawet przez instalatora....

(Kolmar) #10

Ok, źle to zrozumiałem (albo i nie).

michal00002, wytłumacz na spokojnie o co tak naprawdę chodzi. Proszę o szczegóły i w miarę porządne opisanie sytuacji (bez urazy).

(Kmazur) #11

jeśli xp będzie na partycji ntfs, to z win98 tej partycji nie widać, więc nie trzeba wtedy nic kombinować z ukrywaniem - pozostaje tylko rozwiązać problem ukrycia dysku z win98 w win-xp

(Michal00002) #12

No właśnie ja mam win xp na partycji ntfs i widzę ten dysk, ale to nie ważne.

Bardzie mi zależny na tym żeby ukryć ten dysk na którym jest win 98 żebym na win 98 go widział i mógł z niego korzystać a na win Xp nie miał do niego dostępu w żaden sposób, ani przez mój komputer ani przez instalatory

(Piotrkijak) #13

Trzeba było tak odrazu napisać, to szybciej udzielilibyśmy Ci pomocy... Jeżeli nie chcesz aby dysk z 98 nie był widoczny, poprostu spod xp blokujesz dysk z 98 i problem Twój rozwiązany... Na 98 będziesz mógł z niego korzystać, a na xp nie...

Do tego celu rokko podał Ci dobry program - tweak ui

(Michal00002) #14

A jak ja pisałem od razu ?

A co do tego programu to rzeczywiście jak schowałem dysk to nie mogłem otworzyć programów na tym dysku ale instalować na niego moglem

(Kolmar) #15

Program do blokowania instalacji programów znajdziesz :arrow: http://bashsoftware.net/

Można również tego dokonać odbierając prawa dostępu do partycji/dysku danemu użytkownikowi/grupie.

PS. Bardzo niejasno opisujesz swój problem ;/ .

(Piotrkijak) #16

Dokładnie...