Kilka systemów operacyjnych, ukrywanei dysków

Witam, mam na komputerze 2 systemy operacyjne, XP i 98.

Chciałbym aby użytkownicy na 98 nie widzieli, nie mogli nic usuwać ani instalować na dyski na win XP

A użytkownicy XP nie widzieli i nie mogli nic robić z dyskami użytkowników win 98.

Proszę o pomoc, jak to zrobić ? Czy potrzebuje jakiegoś programu do tego ?

tak, są do tego programy. Dyski też można ukryć poprzez zmodyfikowanie odpowiednich kluczy w rejestrze

Lub start > uruchom wpisz gpedit.msc i odszukujesz zapobiegaj dostępowi do dysków z okna mój komputer…

a jak zrobię to przez start to ukryje ten dysk tak że nie będzie go widać w Mój Komputer czy będzie on całkiem niedostępny.

Chodzi o to że jak ukryje dysk D to na win XP będę go widział a na win 98 nie tylko nie będę go widział ale tez wgrywając jakiś program nie będę go mógł wgrać na dysk D nawet jak wpisze żeby się wgrywał na D to żeby wyskoczył jakiś błąd czy coś.

To się nie da tak zrobić. ASlbo wszyscy nie mają dostępu do dysku albo wszyscy mają dostęp.

tego ze się da to jestem na 100% pewny bo kiedyś tak miałem, a potem mi ktoś to zmienił i nie wiem jak zrobić to spowrotem

Wobec tego ja nie wiem jak to zrobić… Proponuję “popytać” wujka google może coś znajdziesz…

Opcję ukrywania wybranych dysków posiada narzędzie TweakUI.

Ale rokko, on chce mieć coś takiego, żeby dyski były niewidoczne ale była możliwość instalacji programów… A z tego co wiem, to tweak ui ukrywa dysk tak, że nie jest widziany nawet przez instalatora…

Ok, źle to zrozumiałem (albo i nie).

michal00002, wytłumacz na spokojnie o co tak naprawdę chodzi. Proszę o szczegóły i w miarę porządne opisanie sytuacji (bez urazy).

jeśli xp będzie na partycji ntfs, to z win98 tej partycji nie widać, więc nie trzeba wtedy nic kombinować z ukrywaniem - pozostaje tylko rozwiązać problem ukrycia dysku z win98 w win-xp

No właśnie ja mam win xp na partycji ntfs i widzę ten dysk, ale to nie ważne.

Bardzie mi zależny na tym żeby ukryć ten dysk na którym jest win 98 żebym na win 98 go widział i mógł z niego korzystać a na win Xp nie miał do niego dostępu w żaden sposób, ani przez mój komputer ani przez instalatory

Trzeba było tak odrazu napisać, to szybciej udzielilibyśmy Ci pomocy… Jeżeli nie chcesz aby dysk z 98 nie był widoczny, poprostu spod xp blokujesz dysk z 98 i problem Twój rozwiązany… Na 98 będziesz mógł z niego korzystać, a na xp nie…

Do tego celu rokko podał Ci dobry program - tweak ui

A jak ja pisałem od razu ?

A co do tego programu to rzeczywiście jak schowałem dysk to nie mogłem otworzyć programów na tym dysku ale instalować na niego moglem

Program do blokowania instalacji programów znajdziesz :arrow: http://bashsoftware.net/

Można również tego dokonać odbierając prawa dostępu do partycji/dysku danemu użytkownikowi/grupie.

PS. Bardzo niejasno opisujesz swój problem ;/ .

Dokładnie…