Kilka zagadnień co do grafiki i pewnego problemu

Witajcie.

Temat jest troche długi bo chodzi mi tu o moją kartę graficzną. Zaczęło się od pewnej sesji gier komputerowych którą jeszcze z qmplami kontynujemy.

“Przelecieliśmy” przez mnóstwo gier w których jest tylko funkcja “multiplayer” , i w każdej grze oczywiście mój sprzęt musiał jakoś zawodzić (no może nie w każdej)…

Wczoraj zainstalowaliśmy grę Infinity Online. Gra dopiero startuje także myślałem że to może bug. A u mnie polega to na tym że na mapach z misją przy liczbie conajmiej 6 osób po ok. 2 minutach zaczyna się ogromny lag (stoje w miejscu) i to nie przez neta bo głos normalnie słychać (innych , jak robią kombosy). Po ok. 3 -4 minutach nic nie robienia , odlagowuje się oczywiście mniej niż 1/4 HP no i zaraz padam. Błąd ten powtarza się nawet kilka razy na mape. Wiem że gra dobiera się do pamięci wirtualnej (zawsze mi wyskakuje Kaspersky czy zezwalam) , grę odpala się głupawo przez strone internetową (activex).

Pytania.

  1. Co może być tego przyczyną ?

  2. Jak przyczyne usunąć ?

Wiem że mam słaby sprzęt (w podpisie) ale jak jest mniej ludu to nie muli nawet na mikrosekunde (albo w pvp przy 8 osobach też nie muli).

Czy to wina karty graficznej i/lub sterowników?

Zagadnienie 2.

Mam starego kompa (w podpisie) , i chciałbym coś wymienić.

  1. Czy karta graficzna z chłodzeniem wejdzie w moją płyte gł. (w podpisie)?

  2. Jaką kartę graficzną kupić (tylko złącza AGP , tak żeby sobie pograć , najlepiej za niedużą sume)

no i wlasnie sam sobie odpowiedziales, bo z tym gf2 mx 400 to najwyzej na low detalach w morrowinda mozesz pograc, za duzo ludzi za duzo do wyswietlenia dynamiki i karta dostaje zawalu :stuck_out_tongue:

jaka cena wchodzi w grę? Polecam jakąś R9550 gigabyte, saphirre :slight_smile:

http://allegro.pl/item140216573_sapphir … 50_tv.html

Czy to się opłaca ?