Kilkugodzinne przerwy w dostępie do sieci LAN - powody?


(Gothicman24) #1

Witam.

W tym tygodniu miałem 3 kilkugodzinne przerwy w dostępie do sieci. Z internetem łączę się przez router wifi (d-link) który jest podłączony do PCw drugim pokoju. Wcześniej przerwy też sie zdarzały ale wystarczyło zresetować router (nie wiem czemu ale tak było). Ostatnio jednak przerwy są dłuższe. Po 2-3 godzinach internet wraca samoistnie. Nie wiem czy to wina routera (jest stary, kupiłem go używany). Wiem też że na mieście były w tym tygodniu dwie duże awarie prądu.

We właściwościach połączenia pisze że wszystko jest OK. Sygnał jest mocny ale dostępu do sieci mimo to nie mam. Właścicielem sieci jest Netia.

Mam wymienić router? Używam Windows 7 32 bit.


(roobal) #2

Sprawdzałeś jeszcze ustawienia na routerze? Piszesz, że masz używany router, więc prawdopodobnie masz też modem od Netii, sprawdzałeś czy na modemie też występują przerwy, aby wykluczyć winę routera? Wszelkie awarie i nie działanie internetu zgłaszaj operatorowi, jeśli masz przerwy dłuższe, niż 24h, możliwe że operator zmniejszy Ci w ramach rekompensaty abonament, ale to musisz sprawdzić w regulaminie.

Pozdrawiam!