Kilkukrotny restart komputera po włączeniu


(Sylwax) #1

Witam.

Mam problem z komputerem, który po naciśnięciu przycisku power, włącza się, ale 1s potem następuje restart. Po kolejnej sekundzie od restartu, ponownie następuje reset komputera. Tak się dzieje kilkukrotnie, aż po 5-7 razy przestaje się resetować i przechodzi dalej z normalnym, standardowym i pożądanym piknięciem.

Problem pojawił się po zmianie karty graficznej (na Radeona HD 5670) w tym 6-letnim staruszku. Na początku pomyślałem, że to zasilacz (stary tracer 400W), ale po zamontowaniu nowego (LC POWER 600W - taki mocny, bo w zalecanych dla karty pisze, że powinno być min 500W) nic się nie zmieniło. Dodam, że nowy zasilacz (tak samo jak stary) bez problemowo współpracuje ze starą kartą graficzną - GForce 6600 GT.

Parametry komputera:

Płyta główna: Gigabyte GA-8N-SLI Pro

Procesor: Intel Pentium D 3.00GHz

Pamięć RAM: 2x 512Mb (jakiejś nieznanej firmy) + 2x 2Gb GOODRAM obie w 667MHz

Karta graficzna: Radeon HD 5670 (wcześniej była GForce 6600GT)

Zasilacz: LC POWER 600W (wcześniej był Tracer 400W - domyślny z obudową)

Dodam jeszcze, że próbowałem wyjmować poszczególne RAM'y w różnych kombinacjach, przestawiać je miejscami, ale nic to nie zmienia. Aha i jeszcze nie mam zainstalowanego systemu w tym momencie, gdyż zrobiłem formata i chciałem zainstalować system na kompie już z zamontowaną nową kartą graficzną.

Z góry wielkie dzięki za pomoc i wszelkie rady.


(Starlet333) #2

Dwa śmiecie. Zanim coś kupisz napisz na forum. Musisz kupić coś markowego chociażby 450W.


(igrek) #3

To co że zamieniałeś RAM miejscami, a testowałeś go? Może kości się gryzą tym bardziej że masz jakiś no-name. Memtest i sprawdzaj pamięć.


(Sylwax) #4

Może i rzeczywiście trochę pospieszyłem się z zakupem tego zasilacza. No, ale cóż stało się.

Jeśli chodzi o RAM'y to próbowałem odpalać go raz z jedną marką a raz z drugą. Niczego to nie zmieniło niestety.

Zastanawiam się czy aktualizacja BIOS'u może coś poprawić. BIOS jest w pierwszej wersji, tzn nie był nigdy aktualizowany.


(igrek) #5

Jak masz możliwość , to pożycz od kogoś jakiś markowy zasilacz i sprawdź czy będzie jakaś zmiana.


(Sylwax) #6

Niestety nie mam od kogo pożyczyć markowego zasilacza. Ale na prawdę to może być wina zasilacza? Bo jeśli wepnę starą kartę, to się włącza bez problemów. A z nową kilka razy się zrestartuje, ale w końcu pójdzie dalej.

Zaktualizowałem BIOS'a, ale nic to nie zmieniło.


(sla17) #7

Wygląda tak, jakby brakowało trochę mocy - szkoda, że nie masz od kogo pożyczysz zasilacza - nie doradzę Ci co, czy kupić kolejny, tym razem markowy zasilacz czy próbować coś innego. Możliwe, że to wina zasilacza, jednak nigdy nie ma 100% pewności.


(Sylwax) #8

No cóż, dzięki za rady będę próbował coś wykombinować. Jak mi się uda to napiszę co i jak. Dzięki jeszcze raz wszystkim za rady.