Kilkukrotny restart komputera po włączeniu

Witam.

Mam problem z komputerem, który po naciśnięciu przycisku power, włącza się, ale 1s potem następuje restart. Po kolejnej sekundzie od restartu, ponownie następuje reset komputera. Tak się dzieje kilkukrotnie, aż po 5-7 razy przestaje się resetować i przechodzi dalej z normalnym, standardowym i pożądanym piknięciem.

Problem pojawił się po zmianie karty graficznej (na Radeona HD 5670) w tym 6-letnim staruszku. Na początku pomyślałem, że to zasilacz (stary tracer 400W), ale po zamontowaniu nowego (LC POWER 600W - taki mocny, bo w zalecanych dla karty pisze, że powinno być min 500W) nic się nie zmieniło. Dodam, że nowy zasilacz (tak samo jak stary) bez problemowo współpracuje ze starą kartą graficzną - GForce 6600 GT.

Parametry komputera:

Płyta główna: Gigabyte GA-8N-SLI Pro

Procesor: Intel Pentium D 3.00GHz

Pamięć RAM: 2x 512Mb (jakiejś nieznanej firmy) + 2x 2Gb GOODRAM obie w 667MHz

Karta graficzna: Radeon HD 5670 (wcześniej była GForce 6600GT)

Zasilacz: LC POWER 600W (wcześniej był Tracer 400W - domyślny z obudową)

Dodam jeszcze, że próbowałem wyjmować poszczególne RAM’y w różnych kombinacjach, przestawiać je miejscami, ale nic to nie zmienia. Aha i jeszcze nie mam zainstalowanego systemu w tym momencie, gdyż zrobiłem formata i chciałem zainstalować system na kompie już z zamontowaną nową kartą graficzną.

Z góry wielkie dzięki za pomoc i wszelkie rady.

Dwa śmiecie. Zanim coś kupisz napisz na forum. Musisz kupić coś markowego chociażby 450W.

To co że zamieniałeś RAM miejscami, a testowałeś go? Może kości się gryzą tym bardziej że masz jakiś no-name. Memtest i sprawdzaj pamięć.

Może i rzeczywiście trochę pospieszyłem się z zakupem tego zasilacza. No, ale cóż stało się.

Jeśli chodzi o RAM’y to próbowałem odpalać go raz z jedną marką a raz z drugą. Niczego to nie zmieniło niestety.

Zastanawiam się czy aktualizacja BIOS’u może coś poprawić. BIOS jest w pierwszej wersji, tzn nie był nigdy aktualizowany.

Jak masz możliwość , to pożycz od kogoś jakiś markowy zasilacz i sprawdź czy będzie jakaś zmiana.

Niestety nie mam od kogo pożyczyć markowego zasilacza. Ale na prawdę to może być wina zasilacza? Bo jeśli wepnę starą kartę, to się włącza bez problemów. A z nową kilka razy się zrestartuje, ale w końcu pójdzie dalej.

Zaktualizowałem BIOS’a, ale nic to nie zmieniło.

Wygląda tak, jakby brakowało trochę mocy - szkoda, że nie masz od kogo pożyczysz zasilacza - nie doradzę Ci co, czy kupić kolejny, tym razem markowy zasilacz czy próbować coś innego. Możliwe, że to wina zasilacza, jednak nigdy nie ma 100% pewności.

No cóż, dzięki za rady będę próbował coś wykombinować. Jak mi się uda to napiszę co i jak. Dzięki jeszcze raz wszystkim za rady.