Kings Bounty - problem z uruchomieniem na Viście

Witam.

Do tej pory grałam w grę z tematu na Windowsie XP i nie było problemu. Dzisiaj zmieniłam system na Vistę (Home Premium 32-bit), zainstalowałam grę i niestety nie mogę jej odpalić. Gra oryginalna, płyta z grąw napędzie, napędy wirtualne wyłączone, system czysty. Bład niżej na obrazku.

image_id: 1085

Doinstaluj DirectX 9:) Wiem, że Vista ma 10 ale mi z Heroes 5 pomogło:p

Zrobiłam to zanim napisałam tutaj. Nic to nie pomogło.

http://forum.1cpublishing.eu/showthread … nvalidcall

Może pomoże…Jedyna sensowna odpowiedź, jaką wypluło z siebie Google.

Niestety, ale porada tam zawarta dotyczy chyba WinXP, bo po odpaleniu dxdiag na Viście takich zakładek jak tam opisane nie widzę.

Wygląda na to, że kolesiowi chodzi o DirectX Software Development Kit

http://www.microsoft.com/downloads/deta … laylang=en

Robi się coraz śmieszniej…

Próbowałaś odpalać grę z trybie zgodności i jako administrator?

Tak. Wszystkiego już próbowałam. Zawsze wyskakuje ten sam błąd.

Cytat z innego forum:

lecz czy to pomoże to nie wiem, ale warto spróbować.

Teraz takie pytanie, próbowałaś reinstalować grę ?

.dev , właśnie próbowałam - bez skutku. Grę też już reinstalowałam. Chyba do czasu skończenia kampani będę zmuszona podłączać stary dysk z XP.

Przykro mi, że nie udało mi się pomóc. Dziwny ten błąd. U mnie na Viście Ultimate z SP1 gra działała bezproblemowo:/

To jak kupiłaś od Cenegi, to napisz do Pomocy technicznej, w końcu od czegoś oni są, może oni coś wymyślą.

I tak na marginesie, masz laptopa czy stacjonarnego ?, oraz jaką masz kartę graficzną ?

Dziwna sprawa, bo gra sama w sobie pod Vistą chodzi bardzo dobrze - graliśmy codziennie z kumplem w pracy (ma właśnie Vistę na lapie). Swoją drogą gra wymiata :]

To ja odpowiem, bo to wszystko dzieje się na moim kompie. Komputer stacjonarny, E7200, 2 GB RAM, ATI Radeon HD4850.

Co do pomocy technicznej Cenegi - to już nie raz próbowałem się z nimi kontaktować. Bez komentarza pozostawię to co z tego wyszło. Pokombinuję coś w weekend żebym nie musiał bawić się dyskami kiedy Shiszka będzie chciała pograć.