Kingston DataTravel 2 GB - komp nie widzi

(Fifkorn 89) #1

Kilka tygodni temu kupiłem sobie pendriva takiego jak w temacie. wszystko było ok aż do dzisiajeszego popołudnia. Poszedłem z pendrivem do kolegi, nagrałem sobie na niego filmik i wróciłem do domu. Po podłączeni do kompa system już go nie wykrył. Sprawdzałem już na 4 kompach (w tym na ktrórym działa ostatnio) i nic. Co może być przyczyną?

(iwa nike) #2

może przy transportowaniu uległ uszkodzeniu . spadł ci na ziemie itp. zobacz czy USB nie jest zabrudzone

(Fifkorn 89) #3

Nie nigdzie mi nie upadł, cały czas go miałem w kieszeni. Przeczyściłem złącze ale to też nic nie dał teraz jak go podłącze i chwile zostanie w kompie to dosyć mocno się nagrzewa.

(Giver) #4

A zobacz czy widać go w Biosie, jeśli nie do pen do reklamacji.

Jeśli go widać to wystarczy go sformatować na FAT16 PartitionMagic albo czymś podabnym i powinno go być wydać w Ubuntu :stuck_out_tongue: .

(Fifkorn 89) #5

Niestety nic z tego. Normalnie jak podłączałem go do USB to mrygała diodka a teraz nic. Trudno daje go jutro do raklamacji.

(Irnmaiden) #6

Nie :smiley: Jeszcze powinienneś sprawdzić go na innym kompie :smiley: Ja mam też tego Pena :smiley: (taki zielony) i na kompie taty nie działa, a u mnie śmiga :smiley:

(Fifkorn 89) #7

Patrz uważniej.