Kingston DataTraveler 16GB - dostępne 64MB


(superbike08) #1

Witam mam pendriva 16GB a dostępne na nim jest tylko 64MB

http://zapodaj.net/783042329d851.png.html


(deralb) #2

sprawdz to http://www.flashdrive-repair.com/2013/05/download-kingston-format-tool-online.html


(pocolog) #3

Możesz sprawdzić w menadżerze dysków Windows bez instalacji dodatkowych programów czy partycja jest poprawnie utworzona, ew. utworzyć tam nową tablicę partycji.


(superbike08) #4

jak mam to zrobić?


(pocolog) #5

Panel sterowania > narzędzia administracyjne > zarządzanie komputerem (uruchom jako administrator) > zakładka zarządzanie dyskami. Tutaj pojawią ci się wszystkie podpięte dyski i partycje na nich.


(superbike08) #6

wygląda to tak http://zapodaj.net/b7172e9e58ba1.png.html http://zapodaj.net/7b43bc4281d6b.png.html


(pocolog) #7

Kliknij prawym na dysk 6 FILMY (L:) 64MB wybierz usuń wolumin (spowoduje to utrate wszystkich danych na tym dysku). Następnie prawym na nieprzydzielone miejsce i wybierz utwórz wolumin, jeśli będzie pytanie o rozmiar to wykorzystaj całą dostępną przestrzeń, a system plików wybierz exFAT lub NTFS


(superbike08) #8

nie mogę tego zrobić http://zapodaj.net/06dea05f98386.png.html


(pocolog) #9

Otworzyłeś zarządzanie dyskami z prawami administratora?


(superbike08) #10

Tak, według instrukcji która dałeś


(pocolog) #11

Sprawa jest dla mnie podejrzana :wink: (na co dzień nie korzystam z Windowsa), ale podejrzewam że system mógł uwić sobie tam jakieś swoje pliki.

Pobierz jakąś dystrybucje linuksa którą można odpalić z pendrive lub cd np wyspecjalizowaną w zarządzaniu dyskami gparted http://downloads.sourceforge.net/gparted/gparted-live-0.21.0-1-i586.iso i utwórz nową tablicę na tym pendrive tworząc jeną partycję w systemie plików wspomnianym wcześniej. Może jest możliwość zrobienia tego spod Windows, ale nie przychodzi mi to teraz do głowy… Są tu mądrzejsze głowy na których radę możesz poczekać.


(CrisPL) #12

To jest ułomny menadżer dysków. Pobierz i tym próbuj: http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Partition-Master,Program,Windows,12861.html


(superbike08) #13

teraz to mi wo ogóle nie czyta tego pendriva, widzi go, ale nie che go odtworzyć


(Malpapriv) #14

co ty na nim zrobiłeś :frowning: Musisz usunąć tą 64 mb partycję. Weź zobacz na innym kompie. Ja robiłem i euseusem i menadżerem i zawsze działało… spróbuj wylogować się, wcisnąć ctrl+alt+delete i zalogować się wpisując ręcznie

hasło pozostaw puste

enter i potem spróbuj


(superbike08) #15

Nagle zadziałało na.następny dzień a nic.więcej nie.robiłem z penem :slight_smile:


(pocolog) #16

Jeśli masz możliwość to pobierz http://unetbootin.sourceforge.net/ przy jego pomocy nagraj na inny pendrive lub cd program http://downloads.sourceforge.net/gparted/gparted-live-0.21.0-1-i586.iso . Uruchom z niego system co wprowadzi cię w piękny świat kontroli nad wszystkimi dyskami w komputerze - gprated :wink: - przyda ci się ta płyta na przyszłość. Będąc już w konsoli gparted wybierz po prawej stronie z rozwijalnego menu dysk który odpowiada rozmiarem twojemu pendrive (podejrzewam że to będzie /dev/sdb) następnie wybierz menu device, create new partition table, ms dos. Następnie kliknij prawym na nieprzydzielonym miejscu i wybierz utwórz nową partycję, jako format plików wybierz exFAT lub NTFS i zatwierdź zmiany.

UWAGA: ta operacja usunie wszystkie pliki na dysku który wybrałeś więc zastanów się 3 razy!.. 15 razy!