Kingston to już nie ta sama Firma

Witam

Zawsze używałem pamięci Kingston, kiedyś były one bardzo drogie ale za to bardzo stabilne i co najważniejsze FIRMOWE. Rok temu kupiłem DDR 2X512 Kingston i w programie Everest wyczytałem że nie są robione na układach Kingston tylko jakiejś dziwnej firmy. Potem dokupiłem DDR 2x256 i też sprawdziłem programem Everest i znowu jakiś dziwny układ. Pamiętam jak miałem SDRAM to były prawdziwe układy Kingston.

Ostatnio wymieniłem moje wszystkie kości Kingston na A-Data DDR 2x1GB, szczerze mówiąc miałem pewne obawy co to jest! ale okazało się że pamięci są rewelacyjne, stabilne i co najważniejsze doskonale się podkręcają. Stabilnie działają przy taktowaniu 250MHz (DDR 500)

To tylko moja opinia ale Kingston schodzi na psy. Nie wiem jakie są pamięci HyperX.

Tego typu blog, to raczej w dziale Na Luzie należało umieścić

Z HyperXami to jest różnie, bo wg ostatnich testów na egiełdzie wymiatają - dobijają do 1200MHz, a to super wynik.

Kingston nie produkuje kości, zamawia je u Anenona, Elpidy czy innego producenta, a czy je remarkuje dając napis kingston na kość to już jego sprawa. Z A-datami i oc jest różnie mogłeś i trafić na nie krętliwe, nie ma co od razu napalać się tylko na A-datę.

kingston ma najgorsze pamięci flash na rynku :wink: no i najgorsze ramy DDR2… bo ddr były trochę lepsze :wink: (sam mam 512mb kingstona w drugim kompie ddr i chodzą na 480mhz… może to przez mobo, nie wiem… ale dovoltować ramu za bardzo nie mogę, nawet jak zmoduje bios…)

a to że pisze co innego to norma… przecież najlepsze są ramy na micronach d9gmh… (w DDR2 oczywiście) i nie muszą być od firmy micron bo te chipy są umieszczone na crucialach ballistixach albo na goodramach pro… i nie tylko… dlatego te bo najlepiej się kręcą :wink:

a kingston jest wg wszystkich ok bo ma najtańsze pamięci flash (m.in. karty do telefonów MMC albo pendrive za 10zł 1gb :wink: )