Kingston to już nie ta sama Firma

(rafi6666) #1

Witam

Zawsze używałem pamięci Kingston, kiedyś były one bardzo drogie ale za to bardzo stabilne i co najważniejsze FIRMOWE. Rok temu kupiłem DDR 2X512 Kingston i w programie Everest wyczytałem że nie są robione na układach Kingston tylko jakiejś dziwnej firmy. Potem dokupiłem DDR 2x256 i też sprawdziłem programem Everest i znowu jakiś dziwny układ. Pamiętam jak miałem SDRAM to były prawdziwe układy Kingston.

Ostatnio wymieniłem moje wszystkie kości Kingston na A-Data DDR 2x1GB, szczerze mówiąc miałem pewne obawy co to jest! ale okazało się że pamięci są rewelacyjne, stabilne i co najważniejsze doskonale się podkręcają. Stabilnie działają przy taktowaniu 250MHz (DDR 500)

To tylko moja opinia ale Kingston schodzi na psy. Nie wiem jakie są pamięci HyperX.

(Asterisk) #2

Tego typu blog, to raczej w dziale Na Luzie należało umieścić

(Darth ReX) #3

Z HyperXami to jest różnie, bo wg ostatnich testów na egiełdzie wymiatają - dobijają do 1200MHz, a to super wynik.

(Michal Kolatek) #4

Kingston nie produkuje kości, zamawia je u Anenona, Elpidy czy innego producenta, a czy je remarkuje dając napis kingston na kość to już jego sprawa. Z A-datami i oc jest różnie mogłeś i trafić na nie krętliwe, nie ma co od razu napalać się tylko na A-datę.

(klopas) #5

kingston ma najgorsze pamięci flash na rynku :wink: no i najgorsze ramy DDR2... bo ddr były trochę lepsze :wink: (sam mam 512mb kingstona w drugim kompie ddr i chodzą na 480mhz... może to przez mobo, nie wiem... ale dovoltować ramu za bardzo nie mogę, nawet jak zmoduje bios...)

a to że pisze co innego to norma... przecież najlepsze są ramy na micronach d9gmh... (w DDR2 oczywiście) i nie muszą być od firmy micron bo te chipy są umieszczone na crucialach ballistixach albo na goodramach pro... i nie tylko... dlatego te bo najlepiej się kręcą :wink:

a kingston jest wg wszystkich ok bo ma najtańsze pamięci flash (m.in. karty do telefonów MMC albo pendrive za 10zł 1gb :wink: )