Kingston Zablokowany

(Jsmp) #1

Mam pamięć USB - Kingston DataTraveler 1GB.

Wgrałem ostatnio na niego coś, ale teraz już nie mogę bo jest zablokowany przed zapisem. Ani w te ani wewte. Nie da sie dodać plików, nie da się usunąć...

Znalazłem program: DT2ST, jak gdzieś wyczytałem - ale to nic nie daje.

Dysk jest wykrywany, G, 1GB itd. Ale nic ponad to...

Może ktoś już miał taki problem ??

(MaRa) #2

Może pod prawym przyciskiem myszki we właściwiściach należy odptaszyć “tylko do odczytu”?

Zapewne to nie to, ale nic innego mi nie przychodzi do głowy.

(Saeros) #3

Jak tak miałem z kumpla pendrive’m, też Kingston’em - co ciekawe można było na niego wrzucać pliki tylko gdy wyskakiwało okienko z autostartu po wsadzeniu go do USB - gdy wchodziłem przez “Mój komputer” nic nie można było tam umieścić.

(Mati90 3) #4

no tez tak miałem z tym kingstonem, tez można było wrzucać pliki tylko po otworzeniu po przez autostart, problemem był wirus, żeby go naprawić musiałem go sformatować

(Jsmp) #5

ale jego sie nie da nawet sformatować D:

(Saeros) #6

ohoho :smiley: ostro :smiley: to a sprawdzałeś tą opcję żeby odptaszkować “Tylko do odczytu” ?? :slight_smile:

(Jsmp) #7

są zaznaczone jako archiw. i t-d-o chyba tyż :smiley:

ale nie ważne ogołnie… bo nawet jak zaznaczam “odptaszenie” to okazuje sie że nie może odptaszyć bo “Dysk jest chroniony przed zapisem” :smiley:

(Saeros) #8

kurczę to nieźle :stuck_out_tongue: ani tego sformatować ani nic #-o mam jeszcze jeden pomysł :smiley: jeśli masz możliwość spróbuj podpiąć tego pena do kompa z Linuxem :smiley: tam go sformatuj na jakikolwiek system plików (jeśli nie będzie FAT-a) - jest szansa że się uda, pozbędziesz się syfa a potem ładnie wsadzisz pod Windows i sformatujesz jak trzeba :slight_smile: