KIS 2013 - Brak zapytań z Zapory Sieciowej

Witam,

Posiadałem wcześniej Kaspersky Internet Security 2012, i miałem tam ustawionego firewall’a na takie zasadzie, że zawsze zapyta mnie jeżeli jakiś program będzie się chciał połączyć z internetem. Oczywiście potem konsekwentnie porobiłem wyjątki itd. i dawało mi to pewność, że do internetu przedostaje się tylko to co chce, a jak wiemy programy masowo łączą się z netem np. podczas instalacji, a tego nie chce. Chce sam decydować to się będzie komunikować z internetem.

Na tę chwilę jestem posiadaczem KIS 2013 i mam kłopot ponieważ, nie odpytuje on mnie ani podczas instalacji nowego softu, ani podczas pracy na programach, które wiem, że łączą się z netem itd itd…

Wyprzedzając Państwa pytania informuję, iż:

  1. W ustawieniach ogólnych mam odznaczoną opcję “Automatycznie wybieraj akcje”

  2. Wiem, że w ustawieniach Zapory mogę zaznaczyć “Pytaj o akcję”. Zdaje sobie sprawę, że można tam ustawić co i jak i tak robię, ale nie o to chodzi, bo wtedy zanim to ustawie to i tak program wyśle odpytania do neta jak będzie chciał za pierwszym użyciem.

Reasumując moje główne pytanie jest następujące:

Jak ustawić Zapore KIS’a, aby nowo instalowane programy tudzież pierwszy raz używane, nie dodawał z automatu do zaufanych połączeń tylko pytał mnie co zrobić?

Proponuje -http://www.kaspersky.pl/services.html?s=support tel.- albo mail :slight_smile: