KIS 2014, czym innym można sprawdzić jego dzialanie , aby się nie " pogryzły"

 KIS 2014, czym innym można sprawdzić  jego dzialanie,   czy  czegoś nie przepuścił, ale tak, aby się nie " pogryzły" i komp dalej dzialal prawidlowo.

 Może przed sprawdzaniem  trzeba odinstalować KIS, albo wylączyć jego obsługę ?

Myślę że ten artykuł może Ci pomóc.

Nikt nie da Ci 100% gwarancji co do działania antywirusa, wszystko to kwestia czasu reakcji zespołu, który tworzy bazy wirusów dla konkretnego oprogramowania aby odpowiednio szybko wykryć wskazane wirusy a następnie je “odbezpieczyć”. Instalacja dwóch antywirusów jednocześnie nie jest dobrym rozwiązaniem, osobiście polecam KIS od wielu lat.

Ja  też go mam od lat  ale np,  Malware czy inny czasami by się przydał.

Bardzo  spłycasz  działanie współczesnego oprogramowania AV, jak by   działanie programu  miało sprowadzać  się jedynie do porównywania zagrożeń z istniejącą bazą sygnatur szkodników dany program  już od  kilku  ładnych parę lat nie miał by racji bytu na rynku.

KIS, jak nazwa wskazuje, ochrona treści internetowych. Zawsze jest jednak tak, że klikając, nawet świadomie… tego i tam takiego, choćby pobierania, to coś tam w treści instalatora chce się doinstalować. Choćby paker w bramce, to mu mysz się gdzieś prześliźnie. A jak zarażona mysz, to wtedy dżuma, albo tylko biegunka…

Taki mały program unchecky, mało potrzebuje, a gdyby cokolwiek wylazło z jakiegoś instalatora, to wyłapie unchecky. Z opisu na DP:

To dokładnie tak jest, jak w opisie. Taki mały sprawdzacz, co np KIS przepuści, albo mu mu pozwolimy pobrać. Unchecky wyłapie zarażone myszy. W trayu nie przeszkadza, nie obciąża zbytnio. Oczywiście, lista tego, co może wyłapać, jest imponująca.

Taka druga linia obrony.

Wiadome jest że wykrywanie wirusów i innych zagrożeń nie sprowadza się tylko do porównań, do tego dochodzą testy i analiza sieci, dokładniej niestety nie mogę się wypowiedzieć gdyż po prostu się nie znam - jeżeli dobrze zrozumiałem Twoje pytanie.

 

Od zawsze do kwestii bezpieczeństwa starałem się podchodzić rozważnie, jeden antywirus + zwracanie uwagi na to co się ma na komputerze oraz co na niego pobiera i praktycznie mogę powiedzieć że nie miałem nigdy większego problemu.

Szukalam na stronie DP i wyświetlil się komunikat wersja  beta .Strona  glówna DP zmieniła kolor czy to co śumnie

Tak. To dokładnie ten program. Pokazał się w grudniu unchecky i zaraz trendmicro alarmował, zaś producent odpisał na maila, że to false. Widzę, że teraz, to producent postarał się, bo virus total pokazuje na zielono. Z czasem stwierdziłem, że program czysty, stabilny i lekki. Nigdy nie spotkałem się z błędem.