KIS 2014, czym innym można sprawdzić jego dzialanie , aby się nie " pogryzły"

(Kurss1005) #1

KIS 2014, czym innym można sprawdzić  jego dzialanie,   czy  czegoś nie przepuścił,, ale tak, aby się nie " pogryzły" i komp dalej dzialal prawidlowo.

Może przed sprawdzaniem  trzeba odinstalować KIS, albo wylączyć jego obsługę ?

(Kontakt) #2

Myślę że ten artykuł może Ci pomóc.

Nikt nie da Ci 100% gwarancji co do działania antywirusa, wszystko to kwestia czasu reakcji zespołu, który tworzy bazy wirusów dla konkretnego oprogramowania aby odpowiednio szybko wykryć wskazane wirusy a następnie je "odbezpieczyć". Instalacja dwóch antywirusów jednocześnie nie jest dobrym rozwiązaniem, osobiście polecam KIS od wielu lat.

(Kurss1005) #3

Ja  też go mam od lat  ale np,  Malware czy inny czasami by się przydał.

(fiesta) #4

Bardzo  spłycasz  działanie współczesnego oprogramowania AV, jak by   działanie programu  miało sprowadzać  się jedynie do porównywania zagrożeń z istniejącą bazą sygnatur szkodników dany program  już od  kilku  ładnych parę lat nie miał by racji bytu na rynku.

(Bogdan_G) #5

KIS, jak nazwa wskazuje, ochrona treści internetowych. Zawsze jest jednak tak, że klikając, nawet świadomie... tego i tam takiego, choćby pobierania, to coś tam w treści instalatora chce się doinstalować. Choćby paker w bramce, to mu mysz się gdzieś prześliźnie. A jak zarażona mysz, to wtedy dżuma, albo tylko biegunka...

Taki mały program unchecky, mało potrzebuje, a gdyby cokolwiek wylazło z jakiegoś instalatora, to wyłapie unchecky. Z opisu na DP:

To dokładnie tak jest, jak w opisie. Taki mały sprawdzacz, co np KIS przepuści, albo mu mu pozwolimy pobrać. Unchecky wyłapie zarażone myszy. W trayu nie przeszkadza, nie obciąża zbytnio. Oczywiście, lista tego, co może wyłapać, jest imponująca.

Taka druga linia obrony.

(Kontakt) #6

Wiadome jest że wykrywanie wirusów i innych zagrożeń nie sprowadza się tylko do porównań, do tego dochodzą testy i analiza sieci, dokładniej niestety nie mogę się wypowiedzieć gdyż po prostu się nie znam - jeżeli dobrze zrozumiałem Twoje pytanie.

Od zawsze do kwestii bezpieczeństwa starałem się podchodzić rozważnie, jeden antywirus + zwracanie uwagi na to co się ma na komputerze oraz co na niego pobiera i praktycznie mogę powiedzieć że nie miałem nigdy większego problemu.

(Kurss1005) #7

Szukalam na stronie DP i wyświetlil się komunikat wersja  beta .Strona  glówna DP zmieniła kolor czy to co śumnie

(Bogdan_G) #8

Tak. To dokładnie ten program. Pokazał się w grudniu unchecky i zaraz trendmicro alarmował, zaś producent odpisał na maila, że to false. Widzę, że teraz, to producent postarał się, bo virus total pokazuje na zielono. Z czasem stwierdziłem, że program czysty, stabilny i lekki. Nigdy nie spotkałem się z błędem.