KIS spowalnia Firefoxa

Mam prośbę w o pomoc w dobrej konfiguracji Kaspersky Internet Security 7.Zauważyłem że stronki w Firefoxie wczytują się dosyć wolno.Mam Netie 1Mega i powinno to być troszkę szybciej.Gdy na chwilę wstrzymam ochronę Kasprskiego to stronki otwierają się natychmiast a gdy mam włączoną ochronę trwa to znacznie dłużej.Proszę o pomoc i z góry dziękuję.Jeszcze jedno pytanie,gdzie w KIS 7 można wyłączyć ataki Dos.

Za kiepski masz sprzęt i za dużo się nie da zrobić, radziłbym przejść na lżejszy pakiet zabezpieczający lub zwykły antywirus.

Możesz równieź wyłączyć niektóre funkcje Kasperskiego, to moze troszeczkę komputer odżyje.

Jak chodzi IE przy KISie?

Firefox w wersji Trzeciej jeszcze bardziej obciąża system niż jego poprzednik.

IE chodzi dobrze tzn.stronki otwierają sie znacznie szybciej.Jeśli chodzi o sprzęt to nie wiem czy mam taki słaby.Które funkcje Kasperskiego magę wyłączyć żeby nie stracić dobrej ochrony.

Zostaw ochronę w czasie rzeczywistym i firewall, a resztę wyłącz.

Jak firefox muli Ci komputer to sprzęt jest kiepski dla przeglądarki z Mozilli. Przy nowszych komputerkach chodzi bez problemu.

Radziłbym korzystać z IE, sam się przerzuciłem na ta przeglądarkę, bo miałem ten sam problem co Ty z FF spod Trójki.

Zainstaluj Service Packa 3 : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ice+Pack+3

Wróciłem do FF 2 i problerm zniknął.Ale tak się zastanawiałem czy tak długie wczytywanie stronek nie ma coś wspólnego z rozszerzeniem “Polski słownik poprawnej pisowni”.

Raczej nie.To jest spowodowane wersją Trzecią Firefoxa. Zjada tyle ramu :slight_smile:

Problem podobno został rozwiązany w FF 3.0.3 przynajmniej umnie tak jest,i tkwił w przeglądarce a nie w KIS.