Klasyczny ekran logowania

(Hakerus123) #1

Jak w viscie włączyć klasyczny ekran logowania i mam problem nie działa mi secpol.msc i gpedit.msc

(Lasinski Jacek) #2

hakerus123 a w panelu sterowania przy kontach użytkowników powinna być opcja a jak nie to poszukaj tu > http://xp.net.pl/vista/vista_preview.html

(rgabrysiak) #3

Run =>gpedit.msc

Computer Configuration=>Windows Settings=>Security Settings=>Local Policies=>Security Options=>Interactive logon: Do not display last user name

(Deunan K.) #4

To jak to zmienić?

(rgabrysiak) #5

Ustaw to na Enable

(Deunan K.) #6

Ale nie działa mi gpedid.msm - czyli, co? Nie da się? Czy jest jakiś inny sposób?

(rgabrysiak) #7

Ustawiałem to przez gpedit.msc innej opcji nie znam

(Deunan K.) #8

No cóż. Pomyślmy. To ma być .msm (jak pisałeś za pierwszym razem), czy .msc (tak napisałeś w poście powyżej), i tak ***, bo żadne nie działa.

EDIT

Proszę nie stosować wulgaryzmów

(adpawl)

(rgabrysiak) #9

Start=>Run=>gpedit.msc

(Lasinski Jacek) #10

Deunan K. , jest taka opcja w panelu sterownia a dokładniej chyba przy kontach użytkowników, nie pamiętam teraz dokładnie a nie mam aktualnie zainstalowanej Visty.

(Witam200) #11

Domyslam sie, że posiadasz wersje Home Premium, a w takowej edycji nie uruchomisz tych narzędzi.

(Deunan K.) #12

Dokładnie, to wersja Home Premium. Ale wydaje mi się, że tak samo jak w Windows 2000 nie było msconfig i pasował z Windowsa XP, tak samo możea z Visty na przykład Ultimate wprowadzić te narzędzia do Home Premium.

Mógłby ktoś te pliki przesłać mi? I dokładnie wyjaśnić gdzie powinny się znajdować?

GG: 2662457; e-mail: scp@op.pl

Z góry dzięki.

(Kriss Hietala) #13

hę...Home premium nie ma tychże narzedzi ? LooL

Mam ultimate ENG, mogę CI ewentualnie podesłąc te pliki, gdybym wiedzial ktore :stuck_out_tongue: bo czy sam skrypt gpedit.msc wystarczy to nie wiem :wink:

(Deunan K.) #14

W sumie masz rację. Dowiem się czegoś od kuzyna (programista Microsoftu w UK), jak będzie mieł czas, to z nim porozmawiam.

(Hakerus123) #15

przystawka group policy działa tylko w wersji systemu ultimate

(Dritone) #16

Nieprawda :stuck_out_tongue:

Edytor obiektów Zasad Grupy znajdziemy także w panel sterowania/system i konserwacja/narzędzia administracyjne :wink:

(Hakerus123) #17

rgabrysiak napisał:

Co ty dajesz ! nawet nie będe tego robił wogóle wiesz co tojest????????? to przecież tylko sprawia że nie jest wyświetlana nazwa ostatnio zalogowanego użytkownika jeśli masz już włączony klasyczny ekran logowania.

Złączono Posta : 12.05.2007 (Sob) 18:12

chodzi mi tylko że gpedit.msc działa chyba tylko w ultimate ?????

(Hakerus123) #18

nie wiem ale nie mogłem uruchomic na wersji home premium

(Dritone) #19

Po prostu to polecenie tam nie działa (gpedit), ale sam Edytor obiektów Zasad Grupy można tam uruchomić (w inny sposób) :slight_smile:

(Dritone) #20

Poszukaj w panelu sterowania :stuck_out_tongue:

P.S. Powtarzać chyba nie muszę czegoś, o czym wcześniej pisałem?!