"Klatkowanie" obrazu

Hej!

Na początku chciałem się przywitać z wszystkimi, jako że jestem nowy i jest to mój pierwszy post.

A teraz, chciałbym Was poprosić o pomoc, być może ktoś z Was miał podobny problem jak ja, i uporał się z nim. Otóż mam laptopa Acer 7730G, karta graficzna GeForce 9600M GT Turbo-cache, ekran 17". Kiedy oglądam film przy pomocy Media Player Classic, powiększam obraz tak, żeby był na cały ekran - wszystko gra. Ale kiedy np. włączę ten sam film, ale za pomocą Winampa - pojawia się problem, obraz strasznie klatkuje, nie da się oglądać, przy czym głos jest płynny. Podobnie mam także przy oglądaniu filmików z internetu, kiedy leci coś w małym oknie, jest wszystko ok, ale kiedy powiększę obraz na cały ekran - zaczyna się klatkowanie [kiedy wyłączam tryb FULLSCREEN, kończy się klatkowanie]. Próbowałem wykasować wszystkie kodeki do odtwarzania filmów, zainstalowałem nowe, ale nadal jest to samo. Może problem tkwi w konfiguracji np. karty graficznej, nie mam pojęcia.

Mam nadzieję, że będziecie w stanie mi pomóc.

Dzięki.

Hej,

Z tej prostej przyczyny, że Winamp jest strasznie kiepski, jeśli chodzi o odtwarzanie plików video. Zwykle nie korzysta on z kodeków obecnych w systemie i stąd problem…

Więc zrób to jeszcze raz - usuń wszystkie kodeki, zrestartuj komputer, przeczyść dysk i rejestr z pomocą CCleaner’a i zainstaluj kodeki jeszcze raz. Dla najważniejszych formatów wystarczą: AC3 i FFDShow.

Problem byłby, gdyby sprawa dotyczyła na przykład filmów w rozdzielczości HD, które karta sprzętowo powinna dekodować.

Pozdrawiam,

Dimatheus