Klawiatura - błędne działanie przycisków

Witam

Posiadam laptop Dell INSPIRON 2200 i jakiś dłuższy czas temu (ok pół roku albo może i ponad) mam nastepujacy problem z klawiaturą. Gdy wcisnę przycisk “p” pojawia się “po” lub “op” , to samo dzieje się z klawiszem “o”, “l”, “;” oraz “.” . Z tym ze gdy na przyklad wcisne “.” to pojawi sie: “.” . Wszystkie inne klawisze działają poprawnie. Byłem w serwisie laptopow (nie della tylko tam gdzie każde laptopy naprawiaja) i powiedziano mi iż najprawdopodobniej jest to spowodowane zalaniem klawiatury, jednak nigdy jej nie zalałem. Powiedziano mi rownież że mogę oddać klawiaturę na czyszczenie - koszt ok 200-300 zł lub bede zmuszony kupić nową klawiaturę.

Dlatego też zwracam sie z prośbą do Was. Wiecie moze czy jest jakis inne wyjście z tej sytuacji i naprawienie usterki? Co również mogło spowodować wadliwe działanie klawiatury?

Pozdrawiam

Złączono Posta : 21.12.2006 (Czw) 19:55

Jeszce jedno pytanie dotyczące tego samego problemu… czy w jakiś sposób da się samemu przeczyscić taką wbudowaną klawiaturę? Wyjęcie klawiszy i przeczyszczenie ich pomoże?

ard

Zapoznaj sie z tym tematem - co prawda nie tam omówienia jak czyścić klawiaturę - ale problem może tkwić w błędach klawiatury, niewłaściwych sterownikach, czy skrótach, a tam takie są omawiane.

Pozdrawiam

Myślę iż niewłaściwe sterowniki myśle że nie są tu problemem ponieważ po formacie pojawiał sie ponownie problem, a wcześniej klawiatura działała jak nalezy.

ard

Znalazłem coś jeszcze, może będzie pomocne.

Zobacz Brak polskich znaków i Litery/znaki poprzekręcane

Pozdrawiam

Niestety żadne rady z podanych w linku nie pomogły