Klawiatura i Kaspersky

Ściągnąłem wersję testową programu anty-wirusowego kaspersky i zacząłem od przeskanowania całego komputera. Został znaleziony keylogger o nazwie pliku chyba gdlock, nie pamiętam dokładnie nazwy. Natychmiast usunąłem keyloggera, lecz po zrestartowaniu komputera klawiatura przestała działać. Co zrobić, aby znów działała? Dodam jeszcze, że kaspersky usunąłem i próbowałem podpinać inne klawiatury, lecz i to nie dało żadnego pozytywnego wyniku.

PS. Lampki z capslockiem itp się świecą, ale po kliknięciu świecą się nadal.

Możliwe że to był jakiś sterownik od klawiatury. Klawiatura będzie świeciła ponieważ dostaje napięcie ale nie reaguje bo system jej nie widzi. Spróbuj przywracanie systemu.

Jaką masz klawiaturę?Jaki system?

Zobacz PPM na Mój komputer->Właściwości->Sprzęt->Menadżer urządzeń->Rozwiń Klawiatury i zobacz czy coś tam masz.Podpinasz klawiatury pod usb czy ps2?

Próbowałem, lecz nie chce sie cofnąć. Próbowałem dwa razy - dwie daty.

Lolgitech 9QE. Jest jedna klawiatura --> PS/2 Keybord, tak jest napisane. Podpinam w miejsce klawiatury, nie przez usb --> obok miejsca myszki.

Jeżeli masz klawiaturę na USB spróbuj ją podpiąć do innego portu.

możesz przywrócić tego keyloggera jeśli go masz w kwarantannie to znajdź keylogger gdlook później go zaznaczasz i dajesz przywróć

I nadal będę miał tego keyloggera. To bez sensu…

A może to tylko fałszywy alarm…

Wątpię, bo jakiegoś miałem. Tego samego dnia ktoś uzyskał dostęp do mojego konta.

hmmm… no to problem trzeba by było jakoś wejść do tego pliku i wyczyścić kod z wirusem

PS jeśli masz płytę windows to może płytka automatycznie jakoś to naprawi bo będzie widzieć czego brakuje

Nie odpisałeś na mojego posta.Zobacz w menadżerze zadań czy w ogóle Ci ją wykrywa Windows.Jeśli tak kliknij na klawiature i wybierz Właściwości,i spróbuj zaktualizować lub przywrócić sterownik.

zgodzę się z Loookashem89 , co do tej drugie opcji tylko że musiałbyś mieć kopię zapasową o ile taką posiadasz?

Szymonm60 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.