Klawiatura i touchpad nie działa

Witam. Mam laptopa Dell Inspiron. Mój problem to taki że nie działa ani klawiatura ani touchpad. Byłem w salonie komputerowym z tym problemem.Pan porobił coś tam, i klawiatura zaczeła działać - ale nie touchpad, zresetował komuter zalogował sie na konto, i klawiatura znów nie działała. Powiedział, żebym przeinstalował sysytem ( tego bym nie chciał, bo za bardzo nie wiem do czego może dojść). Przyjechałem do Norwegii (bo tutaj mieszkam), poszukałem płytki, postanowilem przywrócić system. Przywróciłem, no ale to nic nie dało, touch i klawiatura dalej nie działały…

Moje pytanie brzmi: Poradzicie mi czy coś można zrobić oprócz przentalowywania systmu,i jak tylko to można zrobić, to powiedzcie mi jak to zrobić, bo informatykiem i znawcą komputerów to ja nie jestem.

Pozdrawiam.

a jakiego masz lapka?

Dell Insipiron w7 64 bit.

ok serie i system już znamy, a jaki jest model?

PP41L

Rozumiem że po przez przywrócenie systemu rozumiesz instalację od nowa z recovery diska. Jeżeli tak zrobiłeś, i masz nowy świeży system ze wszystkimi sterami to znaczy że problem nie leży w systemie a w laptopie.

Ok, tylko i tak nie wiem jak rozwiązać ten problem… :(. Może ktoś mi pomoże ??..