Klawiatura multimedialna i Winamp - błąd w działaniu

Witam,

mam nowego laptopa Acer Aspire 5730ZG z Windowsem Vistą ( :frowning: ). Posiada on przyciski multimedialne.

W Winampie wszedłem w “Preferencje…” -> “Globalne klawisze skrótów”. Zaznaczyłem opcję “włącz obsługę domyślnych klawiszy multimedialnych”. Ale używając ich dzieją się rzeczy następujące:

  • przycisk play/pause: u góry na ułamek sekundy pokazuje się znaczek pauzy ale utwór leci dalej. Natomiast gdy jest zapauzowany i próbuję odtwarzać po kilku takich nic nie dających kliknięciach przesuwa się utwór o sekundę,

  • przycisk poprzedni i następny utwór: przechodzi nie do np. 2 utworu, ale do 10, w tył to samo: -10

Dokładnie to samo się dzieje gdy przytrzymam klawisz Fn i kliknę Home (będące w tej sytuacji play/pause) albo PageDown (= poprzedni) itp.

Wniosek: po kliknięciu klawisza akcji dana akcja powtarza się 10 razy :o

Natomiast pod innymi odtwarzaczami, np. Windows Media Player ( :evil: ), klawisze działają poprawnie.

Co z tym zrobić? Bo bardzo by mi zależało na poprawnym działaniu klawiszy multimedialnych w Winampie.

klawisze multimedialne współpracują tylko z WMP. Niestety z Winampem nie, no chyba, że możesz poprzestawiać sobie te klawisze tak aby chodziły pod winamp’em.

Sprawdź czy Winamp jest domyślnym odtwarzaczem plików multimedialnych, poszperaj również we właściwościach programów domyślnych Windows Visty. Może również być tak, że klawisze wykażą swą dobrą wolę tylko w przypadku WMP. Niestety.

Pozdrawiam :wink: