Klawiatura się tnie(przycina)

Witam, posiadam laptopa Acer TravelMate2424, podczas użytkowania go po jakimś czasie(raczej w różnych odstępach czasowych) następuje zawieszenie się klawiatury, mianowicie kiedy rozmawiam przez komunikator nagle wyskakuje mi tylko pierwsza literka wyrazu i któraś z kolei, żeby móc pisać literke po literce muszę klikać lewym przyciskiem na toutchpadzie po każdej literce.Lub kiedy wcisnę 2 literki i mi się nie pojawią muszę kliknąć lewym przyciskiem myszy i wtedy sie pojawią(czyli komputer dostaje sygnał) , problem po paru minutach ustępuje.

Nie jest to wina systemu ponieważ robiony był format, więc jak mniemam jest to wina sprzętu, tylko jakiego podzespołu? (chyba nie taśmy bo po jakimś czasie się samo naprawia a toutchpad działa bez zarzutów)

Problem występuje nie tylko w komunikatorze, chociaż nie wykluczam że może to on coś “psoci” (Używam AQQ)

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

A próbowałeś na zewnętrznej klawie?

jestem w trakcie załatwiania takowej na usb;)

Zobacz czy w BIOSie masz włączoną obsługę urządzeń przez usb.

Po podłączeniu klawiatury na USB, problem znika, kiedy klawiatura laptopowa się przycina ta na USB działa doskonale.

Czyli rozkręcamy laptopa i patrzymy czy taśma jest dobrze wpięta? Co radzicie?

Masz gwarancję na niego jeszcze?

Nie:)

Dodane 08.09.2010 (Śr) 15:42

Rozkręcony, przeczyszczony, wszystkie taśmy jeszcze raz wpięte, skręcony, jak na razie działa zobaczymy jak długo:)

Dodane 08.09.2010 (Śr) 19:57

i dalej to samo… z tym że zauważyłem że kiedy klawiatura się zatnie, wystarczy wpiąć tą na USB i klawiatura LAPTOPOWA zaczyna działać bez problemu…

Jakieś pomysły? MOżliwe ze to przez ram?

Stare Acery tak mają że głupieją:) polecam zmienić sprzęt

Nie za bardzo wina ramu.Bardziej przypomina wadę sprzętu(coś związanego z klawiaturą, np. taśmę czy samą matrycę klawiszy), skoro piszesz że po przeczyszczeniu było ok a później znów to samo.

działało dobrze bo raz działa dobrze 10 minut po uruchomieniu raz po godzienie sie tnie, więc czyszczenie nic nie dało.

Troche głupi problem, mi sie wydaje ze coś z systemem bo jakby było coś z taśmą to czemu po podpięciu Klawiatury USB działa normalnie czy po restarcie działa normalnie, bardziej mi to coś z konfiguracją ;/ kompletnie nie wiem jak to naprawić

A spróbuj w menadżerze urządzeń odinstalować klawiaturę i ponownie uruchom kompa…

było robione i nic, a da sie zabornić instalacji sterownika do klawiatury? tak w ogóle dzieki za zainteresowanie tematem.

wkurzjące jest to jak pisze a nagle klawiatura odmawia posłuszeństwa;/

Dodane 28.09.2010 (Wt) 16:35

Niski format całego dysku da jakiś efekt? czy nie ma co próbować?

Wątpię żeby to pomogło ale zawsze można spróbować.