Klawiatura w komputerze (nie laptopie) przestawiona

Witam.

Zawsze miałem włączonego num locka. Przydaje mi się ta mała klawiaturka z numerkami. Ale dziś klawiatura zaczęła świrować. Pod literą “O” wyskakiwało 6 itp… Na forum znalazłem tematy z podobnymi problemami ale w laptopach. Mój tyczy się komputera stacjonarnego. Wina za zaistniałą sytuację obarczam kota który musiał się przechadzać po biurku, gdy komputer był włączony. Wczoraj jeszcze wszystko śmigało ok. Dziś po włączeniu problem wystąpił. Co muszę wcisnąć aby wszystko wróciło do normy?

To nie jest kwestia wciskania, bo uszkodzenie jest ewidentnie mechaniczne - o ile poprawienie wtyku w gnieździe komputera nie pomoże, możesz rozkręcić klawiaturę  i zrobić to samo po drugiej stronie kabla.

Czyli muszę szukać nowej klawiatury? Pytam bo szczerze powiedziawszy nie za bardzo chce mi się ją rozkręcać…

Sprawdzałeś _  Ostatnio znana dobra konfiguracja _ - Enter
lub Przywracanie systemu  z ostatnią datą kiedy było OK ?

Kot domowy to nie lampart, tygrys lub lew i raczej nie powinien uszkodzić od razu klawiatury :slight_smile:
(naciskasz klawisze z większą siłą)
Może jedynie być sierść po nim.
Przewróć odłączoną klawiaturę do góry nogami, potrząśnij delikatnie kilka razy w różne strony,
odkurz klawiaturę zwykłym odkurzaczem, powtórz czynność, użyj ponownie odkurzacza.
Podłącz klawiaturę i sprawdź…
 

Nie uwierzycie ale pomógł restart kompa. Mimo to klawiaturę wyczyściłem sposobem X-mana :smiley: Dzięki :smiley: