Klawiatura z dwoma językami

Niedługo wyjeżdżam za granicę, do Niemiec. Dostanę nowy komputer, ale kupiony w Polsce. Czy jest jakiś model klawiatury, który obsługuje litery polskie i niemieckie albo program, który by to umożliwił?

panel sterowania-Data, godzina, język i opcje regionalne-dodaj inne języki-szczegóły-dodaj- http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? … ebcc315136

Złączono Posta : 06.07.2006 (Czw) 18:54

a z klawiaturą to nie wiem, ale chyba wystarczy ta standartowa :slight_smile:

dziękuję. i tak mam doła.

Każdą klawiaturą napiszesz dowolne litery, nawet Cyrylicę, Chińskie itp. nie wspominając o “umlautach”. Trzeba tylko uaktywnić takie opcje w ustawieniach regionalnych.

Tylko trzeba wiedzieć które klawisze ewentualnie ich kombinacje są odpowiedzialne za dany znak.

Rozwiązaniem jest zakup klawiatury z opisem dwóch rodzajów znaków (standardowe i niemieckie).

Najprościej będzie jak dokupisz klawiature w niemczech :mrgreen:

pierwszy przykład, który podal mi patryk_25_47 nie za bardzo jest skuteczny, nie wiem czemu, ale język mi sam przeskakuje na inny… poza tym niektóre litery nie pasują w układzie, np. kiedy chcę wpisać “y” wyskakuje “z”, przy j. niemieckim (kto wie, jak poprzemieniać te głupie układy [żeby np. gdzie jest “u” po naciśniecięciu lewego CTRL było u-umlaut), niech pisze na gg: 4333170). Przelączając z niem. na pol. będzie się trudno przestawić. Chyba zrobię to tak jak mówi Hesta, cociaż dj_sebi również ma oryginalny pomysł :smiley: .