Klawiatura

(La Verdad) #1

witam

zalalem sobie klawiature,i teraz pisze przez klawiature ekranowa,gdzie znajde jakies najtansze klawiatury,prosze o pomoc bo straszne zle pisze sie na ekranowce

(Duch) #2

w sklepie komputerowym :expressionless: :expressionless: :-s :-s :?

(system) #3

Najtańsze są w supermarketach.

(Mateusz Roza) #4

A czym zalałeś ??

Bo ja kiedyś zalałem ketchupem jak jadłem frytki ale działała :smiley:

Klawiatury są wszędzie niedrogie.

(system) #5

Podobnie u mnie. Ale ketchup to cięzka sprawa, skleja klawisze i trzeba je czyścić :smiley:

(La Verdad) #6

kola, czy da sie ja jesze aprawic... :cry:

(Qbek50) #7

ale mocno zalałeś ? czy tylko słabo ? Możesz spróbować wyciągać klawisze i szmatką czyścić, ale nie wiem czy to coś da 8)

(system) #8

Jeżeli nie zalałeś elektronicznej płytki, a wszystkie ścieżki są "Drożne" to nie będzie problemu.

(La Verdad) #9

w sumie troche,klawisze mi oszalaly co niektue :cry:

i dlatego pise na ekranuwce

i w takim przypadku da se ja naprawic..

moze aj ja rozkrece i pytke przeczyszcze to os da

(system) #10

Elektronike chcesz czyścić? Wyczyść klawisze. Być może przez colę na ścieżkach porobiły się jakieś "zatory". Delikatnie przeczyść. Ścieżki znajdują się na takiej bialej "plandece".

(Qbek50) #11

czekaj aż wszystko wyschnie. Podobnie miałem z pilotem do TV. Zalałem go herbatą i klawisze pozmieniały funkcje. Ale jak wysechł to wszystko wróciło do normy 8)

(La Verdad) #12

klawisze czsilem alenic nie dalo, moze edak plytke wyczyszcze scierezka...

suszylem suszrka ale ez ne pomolo

(system) #13

Jak zalałeś częśc elektroniczną to marne szanse. Albo zrób jak mówi Detektyw - poczekaj.

A jeżeli to nic nie da (i jak mówisz, że niektóre nie działają) to trzeba sprawdzić ścieżki tych nie działających klawiszy.

(La Verdad) #14

witam ponownie, detektyw miałes troche w tym racji, ale zrobiłem inaczej, rozebrałem klawiature, i co się okazało, nie było żadnej płytki a jakies foliowe układy scalone, znaczy na takiej dziwnej folii był nadrukowany układ scalony, nie było płytki, folia składała się z 3 warstw, każda starannie wyczyściłem szmatka, i włozyłem spowrotem i klawiatórka działa :jupi:

jeszcze mi powiedzcie czy ta folia zamiast płyty to jakaś nowośc ?? nowoczesniejsza jest od płyty ??

(system) #15

O tym właśnie mówilem, na tej jak to nazywasz "dziwnej folii" są te ścieżki. A płytka elektroniczna musi być, bo odczegoś musi iść kabel. Więc przeczyszczenie dało pozytywne rezultaty.

A co ta "nowoczesność" ma za znaczenie? Chodzi o to byś mógł wstukując dany klawisz, ujrzeć na ekranie dany znak. Więc czy będziesz miał ta "folię" złotą w czerwone zające, czy czarną w białe krowy ogólna zasada działania jest taka sama.

(Loveall) #16

mi wpadł telefon komurkowy do wody no ale wysuszyłem go nad grilem i jakoś działa po dziś dzień.

Sprubuj użyć suszarki może wyschnie i wszystko będzie git

(La Verdad) #17

człowieku czytasz moje posty ?

przeciez napisałem że wysuszyłem i wytarłem i jest ok :twisted: