Klawiatura

witam

zalalem sobie klawiature,i teraz pisze przez klawiature ekranowa,gdzie znajde jakies najtansze klawiatury,prosze o pomoc bo straszne zle pisze sie na ekranowce

w sklepie komputerowym :expressionless: :expressionless: :-s :-s :?

Najtańsze są w supermarketach.

A czym zalałeś ??

Bo ja kiedyś zalałem ketchupem jak jadłem frytki ale działała :smiley:

Klawiatury są wszędzie niedrogie.

Podobnie u mnie. Ale ketchup to cięzka sprawa, skleja klawisze i trzeba je czyścić :smiley:

kola, czy da sie ja jesze aprawic… :cry:

ale mocno zalałeś ? czy tylko słabo ? Możesz spróbować wyciągać klawisze i szmatką czyścić, ale nie wiem czy to coś da 8)

Jeżeli nie zalałeś elektronicznej płytki, a wszystkie ścieżki są “Drożne” to nie będzie problemu.

w sumie troche,klawisze mi oszalaly co niektue :cry:

i dlatego pise na ekranuwce

i w takim przypadku da se ja naprawic…

moze aj ja rozkrece i pytke przeczyszcze to os da

Elektronike chcesz czyścić? Wyczyść klawisze. Być może przez colę na ścieżkach porobiły się jakieś “zatory”. Delikatnie przeczyść. Ścieżki znajdują się na takiej bialej “plandece”.

czekaj aż wszystko wyschnie. Podobnie miałem z pilotem do TV. Zalałem go herbatą i klawisze pozmieniały funkcje. Ale jak wysechł to wszystko wróciło do normy 8)

klawisze czsilem alenic nie dalo, moze edak plytke wyczyszcze scierezka…

suszylem suszrka ale ez ne pomolo

Jak zalałeś częśc elektroniczną to marne szanse. Albo zrób jak mówi Detektyw - poczekaj.

A jeżeli to nic nie da (i jak mówisz, że niektóre nie działają) to trzeba sprawdzić ścieżki tych nie działających klawiszy.

witam ponownie, detektyw miałes troche w tym racji, ale zrobiłem inaczej, rozebrałem klawiature, i co się okazało, nie było żadnej płytki a jakies foliowe układy scalone, znaczy na takiej dziwnej folii był nadrukowany układ scalony, nie było płytki, folia składała się z 3 warstw, każda starannie wyczyściłem szmatka, i włozyłem spowrotem i klawiatórka działa :jupi:

jeszcze mi powiedzcie czy ta folia zamiast płyty to jakaś nowośc ?? nowoczesniejsza jest od płyty ??

O tym właśnie mówilem, na tej jak to nazywasz “dziwnej folii” są te ścieżki. A płytka elektroniczna musi być, bo odczegoś musi iść kabel. Więc przeczyszczenie dało pozytywne rezultaty.

A co ta “nowoczesność” ma za znaczenie? Chodzi o to byś mógł wstukując dany klawisz, ujrzeć na ekranie dany znak. Więc czy będziesz miał ta “folię” złotą w czerwone zające, czy czarną w białe krowy ogólna zasada działania jest taka sama.

mi wpadł telefon komurkowy do wody no ale wysuszyłem go nad grilem i jakoś działa po dziś dzień.

Sprubuj użyć suszarki może wyschnie i wszystko będzie git

człowieku czytasz moje posty ?

przeciez napisałem że wysuszyłem i wytarłem i jest ok :twisted: