Klawisz skrótu do Administratora

Panel sterowania >>>Konta uzytkowników . Sprawdz czy tam sie da uruchomić /aktywować konto.

Panel sterowania>>>Narzędzia administrarora>>>Zarządzanie komputerem>>>Użytkownicy i grupy lokalne>>>Użytkownicy. Sprawdż pod właściwościami czy nie da sie włączyć/aktywować

W tym mniejscu możesz dodać/usunąć konto

Usuń stare i dodaj nowe i po ptokach.

:slight_smile:

Phylby też doszedłem do wniosku żeby usunąć i założyć na nowo. I tak zrobię, tyle że musze pod inna nazwą - tego konta co go nie ma nie umiem usunąć bo… go nie ma, tzn nigdzie go nie widać, wiec nie umiem wskazać systemowi co ma usunąć :slight_smile: W pierwszej lokalizacji co podałeś tego konta nie ma jak już pisałem, natomiast w WinXP Home (przynajmniej moim) nie ma tej drugiej opcji

No ale dzięki za rady w każdym razie :slight_smile:

Sprawdz co siedzi w kluczu :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Winlogon\

SpecialAccounts\UserList.

Wykasuj odpowiednie /dodaj.

Sprawdz co napisał wczesniej lazikar Może w hom też podobnie zadziała. (To znacz Klikamy prawym i wybieramy z menu :“nowy”->“Wartosć DWORD” i nadajemy nazwę “Administrator” >>>> tu wpisz odpowiednią nazwę zagubionego konta.]

Zpomniałem że nie masz Profesjonal :smiley:

Zadziałało! :smiley: Stworzyłem tam wartość o nazwie zgubionego konta i jest! Wróciło wszędzie gdzie go nie było. Wprawdzie jako konto gościa, ale to już nie problem skoro jest widoczne - dwa kliki myszą i wszystko po staremu. Jesteś wielki Phylby :slight_smile: Dałbym ci “pochwałę” ale to nie mój topik wiec chyba sie nie da. Ale jestem wdzięczny. Thx raz jeszcze!

Phylby zasługuje na “+” :slight_smile: i go mu dam :smiley: troszkę późno reaguje ale byłem na wakacjach a pozatym to temat można zamknąć :smiley: