Klawisze i serwis w HP Pavilion dv5-1100ew

Witam, mam nowego zakupionego w kwietniu HP Pavilion dv5-1100ew w którym od kilku dni dziwnie zachowują się klawisze. Mianowicie D, Z ,S kiedy je naciskam wydaja dziwne dźwięki “łamanej sprężyny”, czasami jest wyczystko dobrze i klawisze zachowują się “normalnie”. Napisałem do serwisu hp odpisali mi żebym oddał laptopa ale zanim to zrobię mam kilka pytań:

Czy moje dane ( niekoniecznie legalne ) zostaną sprawdzone? Mogą mi za to coś zrobić ( policja itp… )? Laptop jest chroniony hasłem więc sam nie wiem.

Jak to jest z tym serwisem hp? Na innych forach piszą że wykręcają dobry sprzęt np. kartę graficzną i dają sprawną ale używaną z innego laptopa. Czy ja pokrywam jakiekolwiek koszta- ma przyjechać jakiś kurier UPS a co z sama naprawą.

Nie lepiej oddać laptopa do sklepu w którym go zakupiłem?

Nigdy bym nie oddał laptopa do serwisu z osobistymi danymi i dokumentami. Niezależnie od tego czy je będą przeglądać to zawsze może to wiązać się z utratą tych danych.

Zrób kopię i wyczyść system.

Jak ta kopia działa bo pojęcia nie mam.

Skopiuj wszystkie dokumenty, ustawienia i hasła z przeglądarek, maile, książkę adresową i wszystko co wpadnie Ci do głowy na płytkę CD/DVD lub zrób kopie dysku/systemu za pomocą jakiegoś programu do backupu a system po tym wszystkim wyczyść.

Dobra a co z resztą “obaw”?

Polecam skopiowanie wszystkich danych z lapka tak jak Ci to napisał cedar. Jak już to zrobisz to w miare bezpiecznym sposobem na uniknięcie jakiś nieprzyjemności byłoby (sformatowanie kompa) postawić system na nowo i oddać “pustego” laptopa.