Klawisze "kursor góra+kursor lewo(prawo)+D" nie d

Taka właśnie kombinacja klawiszy nie działa(potrzebna np. w grze FIFA) na Acer Aspire 7530G. Najciekawsze jest to, że podłączona zewnętrzna klawiatura działa właściwie. Kontaktując się z serwisem dowiedziałem się, że mam:

  1. przywrócić ustawienia fabryczne?!

  2. zaktualizować bios

  3. zaktualizować sterowniki k.graficznej?!?!

Sęk w tym, że kilka razy przywracałem fabryczne ustawienia, zaktualizowałem BIOS i karty graficzne, a problem pozostał.

Nie muszę chyba dodawać, że na innych komputerach i laptopach(z którymi miałem do czynienia) ten problem nie występuje.

Serwis nie wie, ja nie wiem, a może ktoś w końcu wie co z tym moim laptopem nie tak?

Najprawdopodobniej przyczyną jest to, że ACER źle rozwiązał kwestię kodowania klawiszy na macierzy linii danych. I niestety najprawdopodobniej nic z tym nie zrobisz.

Sprawdź poza tym czy działają inne kombinacje 4 klawiszy na raz - czy tylko te przez ciebie znalezione.

Co do tego niby błędu to duża liczba klawiatur miała i ma z tym problem. Klawiatura nie została zaprojektowana do obsługi wielu klawiszy jednocześnie - chociaż do pewnego stopnia pozwala na to. Po tym zresztą można rozpoznać kiepską od dobrej klawiatury - nie po wyglądzie :stuck_out_tongue:

pozdro

Ustaliłem, że nie działają jedynie te klawisze w połączeniu zkursorem góra i lewo(prawo): “sdghzvbm”. Pozostałe klawisze funkcjonują właściwie. Zastanawia mnie co na tę wadę powie firma Acer. Właśnie czekam na odpowiedź z centrum serwisowego na stronie domowej Acer’a, po ich odpowiedzi z w/w sugestiami i kolejnym ponowieniu zapytania co mam z tym kłopotem zrobić.

Niestety jest to normalne. Większość klawiatur pozwala na wciśnięcie max 3 klawiszy. Tak jak napisał danielbela lepsze klawiatury obsługują więcej klawiszy na raz. Pozostaje Ci tylko zmiana ustawień klawiszy w grach albo klawiatura na usb.