Klękać przed teściową na oświadczynach czy nie

(Ulkax) #1

Jakie macie opinie? może mała ankietka?? wlaśnie dziś sie oświadczam:))) ale raczej nie bede klękał

(fiesta) #2

Zależy od teściowej, jak atrakcyjna to czemu nie 8)

(Ulkax) #3

HEHEHE:) w tym wieku teściowe nie sa atrakcyjne :slight_smile:

(Bunio) #4

norek211 niekoniecznie ... widziałem wiele atrakcyjnych starszych pań :mrgreen: :wink:

w sumie ,czemu masz nie uklęknąć :stuck_out_tongue:

(El Presidento) #5

Ja bym tam klęknoł co mi szkodzi, a jak teściowa jakaś wredna to jak nie uklękniesz to ci zycie zatruje :stuck_out_tongue:

Lepiej nie ryzykować 8)

Oj bywają takie 8)

(system) #6

ja bym chyba nie kleknął

(fiesta) #7

Wchodzicie w dorosłe życie, a macie zero pojęcia na temat zasad savoir vivre.

Przed teściową się nie klęka, tylko przed wybranką. Teściowej możesz kupić "wiecheć" kwiatów i jej wręczyć.

Jak się będzie żenił to i tak uklęknie przy błogosławieństwie przez rodziców 8)

(pysiu) #8

a dla teścia flaszke dużą :wink:

(El Presidento) #9

To dziekuje ze mnie oświeciłes 8)

Ale flaszka musi być porządna 8)

(fiesta) #10

Dokładnie Pysiu 8)

norek211

O wszystkim masz napisane tutaj:

http://zareczyny.pl/index2.php?kraj=1&idg=127&id=156

:google:

(Krzys299) #11

Tak jest,dla teściowej bukiecik kwiatów a dla teścia flache :wink: Ale nie klękaj,przed teściową się nie klęka,najwyżej w jej obecności klękasz przez przyszłą żoną :slight_smile:

(El Presidento) #12

Przed ślubem będe miał ogromną lekture do ogarnięcia :mrgreen:

(fiesta) #13

I wagon kasy do zgromadzenia 8)

(Monczkin) #14

norek211 dla przyszłej teściowej - kwiaty (dużyyyyyy bukiet), dla teścia flacha (duuuuużżżżżżżżaaa). Nie zapomnij pierścinka. Bądź trzeźwy. Padnij na kolana przed narzeczoną, walnij formułkę (czy zgodzisz się na wspólne życie aż do śmierci - lub coś podobnego). Nie bekaj przy stole, nie odmawiaj niczego, straraj się przybrać poważną minę, po pierwszych 3 kielonach będzie już okey. Tylko nie nawal się z teściem, jak stodoła w czasie żniw. Trzymaj fason :!:

(Dinusia40) #15

Sama kultura i wychowanie świadczy o samym człowieku. Więc dlaczego człowiek, który chcę się oświadczyć swojej przyszłej żonie, nie miał by klęknąć przed swoją przyszło mamą (?).

nazwa9me.jpg

(fiesta) #16

Tu akurat chyba nie masz racji. Są przyjęte pewne zasady i ich należy sie trzymać.

Podobnie ma się sprawa z całowaniem kobiet w ręke na przywitanie. U nas starsze panie wręcz tego wymagają jako wyraz szacunku, a rusz się gdzieś poza granice naszego kraju to kobieta wręcz będzie wyrywać rękę żebyś tego nie zrobił i będzie to uznane za gafę lub wręcz "fo pa".

Wychodzenie przed szereg z takimi gestami może być różnie odczytywane, dlatego należy się wstrzymać z nadmierną wylewnością w takich kwestiach.

(lazikar) #17

A to tesciowa powinna przed toba klekać, abys jej córke z domu zabrał. ;]

A tak powaznie to nie. Z kwiatami i flaszką działa ( Sprawdzałem) A jej zapytaj czy ma plany na resztę zycia. :slight_smile:

i ....powodzenia...

(Dinusia40) #18

Każdy dorosły człowiek, wie co powinien zrobić. Zasad jest mnustwo ( Panie przodem itp). Ale chyba jest logiczne aby przyszły mąż klęknoł przed teściową...

Złączono Posta : 15.01.2006 (Nie) 12:27

Sora za błąd - mnóstwo

(fiesta) #19

No chyba nie bardzo, skoro zadaje takie pytania na forum i to jeszcze na dodatek komputerowym :hahaha:

(Piotrek Płatek) #20

Ja bym =raczej nie klękał, bo i z jakiej racji ? Przecież to nie ją prosze o rękę 8) Chyba bardzo grzeczna prośba wystarczy.

Ale to jest zdanie 15 latka, więc jest jeszcze czas...