Klękać przed teściową na oświadczynach czy nie

Jakie macie opinie? może mała ankietka?? wlaśnie dziś sie oświadczam:))) ale raczej nie bede klękał

Zależy od teściowej, jak atrakcyjna to czemu nie 8)

HEHEHE:) w tym wieku teściowe nie sa atrakcyjne :slight_smile:

norek211 niekoniecznie … widziałem wiele atrakcyjnych starszych pań :mrgreen: :wink:

w sumie ,czemu masz nie uklęknąć :stuck_out_tongue:

Ja bym tam klęknoł co mi szkodzi, a jak teściowa jakaś wredna to jak nie uklękniesz to ci zycie zatruje :stuck_out_tongue:

Lepiej nie ryzykować 8)

Oj bywają takie 8)

ja bym chyba nie kleknął

Wchodzicie w dorosłe życie, a macie zero pojęcia na temat zasad savoir vivre.

Przed teściową się nie klęka, tylko przed wybranką. Teściowej możesz kupić “wiecheć” kwiatów i jej wręczyć.

Jak się będzie żenił to i tak uklęknie przy błogosławieństwie przez rodziców 8)

a dla teścia flaszke dużą :wink:

To dziekuje ze mnie oświeciłes 8)

Ale flaszka musi być porządna 8)

Dokładnie Pysiu 8)

norek211

O wszystkim masz napisane tutaj:

http://zareczyny.pl/index2.php?kraj=1&idg=127&id=156

:google:

Tak jest,dla teściowej bukiecik kwiatów a dla teścia flache :wink: Ale nie klękaj,przed teściową się nie klęka,najwyżej w jej obecności klękasz przez przyszłą żoną :slight_smile:

Przed ślubem będe miał ogromną lekture do ogarnięcia :mrgreen:

I wagon kasy do zgromadzenia 8)

norek211 dla przyszłej teściowej - kwiaty (dużyyyyyy bukiet), dla teścia flacha (duuuuużżżżżżżżaaa). Nie zapomnij pierścinka. Bądź trzeźwy. Padnij na kolana przed narzeczoną, walnij formułkę (czy zgodzisz się na wspólne życie aż do śmierci - lub coś podobnego). Nie bekaj przy stole, nie odmawiaj niczego, straraj się przybrać poważną minę, po pierwszych 3 kielonach będzie już okey. Tylko nie nawal się z teściem, jak stodoła w czasie żniw. Trzymaj fason :!:

Sama kultura i wychowanie świadczy o samym człowieku. Więc dlaczego człowiek, który chcę się oświadczyć swojej przyszłej żonie, nie miał by klęknąć przed swoją przyszło mamą (?).

nazwa9me.jpg

Tu akurat chyba nie masz racji. Są przyjęte pewne zasady i ich należy sie trzymać.

Podobnie ma się sprawa z całowaniem kobiet w ręke na przywitanie. U nas starsze panie wręcz tego wymagają jako wyraz szacunku, a rusz się gdzieś poza granice naszego kraju to kobieta wręcz będzie wyrywać rękę żebyś tego nie zrobił i będzie to uznane za gafę lub wręcz “fo pa”.

Wychodzenie przed szereg z takimi gestami może być różnie odczytywane, dlatego należy się wstrzymać z nadmierną wylewnością w takich kwestiach.

A to tesciowa powinna przed toba klekać, abys jej córke z domu zabrał. ;]

A tak powaznie to nie. Z kwiatami i flaszką działa ( Sprawdzałem) A jej zapytaj czy ma plany na resztę zycia. :slight_smile:

i …powodzenia…

Każdy dorosły człowiek, wie co powinien zrobić. Zasad jest mnustwo ( Panie przodem itp). Ale chyba jest logiczne aby przyszły mąż klęknoł przed teściową…

Złączono Posta : 15.01.2006 (Nie) 12:27

Sora za błąd - mnóstwo

No chyba nie bardzo, skoro zadaje takie pytania na forum i to jeszcze na dodatek komputerowym :hahaha:

Ja bym =raczej nie klękał, bo i z jakiej racji ? Przecież to nie ją prosze o rękę 8) Chyba bardzo grzeczna prośba wystarczy.

Ale to jest zdanie 15 latka, więc jest jeszcze czas…