Klient poczty elektronicznej

Jaki jest najlepsze klient poczty elektronicznej? Chodzi przede wszystkim o to aby był przejrzysty, działający i bez żadnych “■■■■■ół”.

Na Linuksa - K mail. Niesamowicie rozbudowany. Gdy kilka lat temu przymierzałem się do migracji na Linuksa szukałem dobrego klienta poczty i takiego nie znalazłem. Wróciłem do Outlooka i Windy. Od roku na Windowsa mam kupionego em client ( za 150 PLN), który jest niezłym klientem, ma import poczty i kontaktów z Outlooka, manager zadań do wykonania, RSS, kalendarz itp. Jednak z powodu awarii Della z Windowsem musiałem pożyczyć od córy swój stary lapek z Ku-buntu. I na nim odkryłem ponownie Kmail - a raczej to, jak bardzo się zmienił na lepsze, jak mnóstwo funkcji mu przybyło i jak bardzo stał się mocnym programem do poczty. Także nie wiem czy już nie zostanę na Linuksie. 

Ja używam Thunderbirda i bardzo sobie cenię za między innymi przejrzystość, stabilność i funkcjonalność. Fakt, że bierze trochę pamięci RAM, ale w dzisiejszych czasach to nie problem, bo każdy ma te przynajmniej 2 GB, więc co to jest te kilkadziesiąt mb. Jeśli chodzi o “■■■■■ółki” to  mawiają, że to tak zwany kombajn, sam nie robiłem rozeznania we wszystkich opcjach, używam tylko tego co jest mi potrzebne. Warto chociaż wypróbować.

Miałem Thunderbirda i byłem średnio zadowolony. Zainstalowałem Opera Mail i na razie jest okej. To co potrzebuje to jest. Jest przejrzysty, wszystko na wierzchu i na razie działa :slight_smile:

The bat Platny , Clams  coś tam z prortalu dobreprogramy.pl ,  Thunderbird Ciut przyspiszył.  Em Client dobre rozwiazanie.

pod windows polecam windows live, ms outlook /jeśli masz offica/

Opera mail zdecydowanie. Ewentualnie outlook.com i korzystanie online z poczty. Prościej sie nie da