Klient poczty (Opera Mail?)

Szukam jakiegoś klienta poczty, mam kilka kont. Co polecacie? Zastanawiam się nad Opera Mail i Mozilla Thuneburd. I na czym to dokładnie polega?

Na odbieraniu poczty

Polecam Mozilla Thunderbird :wink:

Ale ta sama wiadomość jest też na poczcie przez przeglądarkę? (wp, onet, gmail)

Tak, no jakże by miało być inaczej? :slight_smile:

 

A można się z tego wylogować na kompie?

Po co?

Jeżeli lubisz dostęp do wiadomości e-mail jak w starej, dobrej Operze, dobrym wyborem będzie Vivaldi Browser. Niestety, ale jeszcze nie dodano do niego tej opcji, jednak w przyszłości (kto wie, może bliskiej) się pojawi w snapshocie.

Jakoś bardziej z tych dwóch polecę Thunderbirda, chyba dlatego, iż interfejs po wydaniu Opera Mail był dla mnie jakiś taki niezrozumiały. Ogólnie masz tam więcej dodatków do blokowania np. reklam itd. Dodatkowo nie ma problemów z konfiguracją serwera, a Opera Mail pluła nimi (np. o2, interia).

Pozdrawiam, Amaterasu :).

@Ernest, a nie mogę? Może mi się spodoba i będzie wygodniejszy niż logowanie do kilku poczt

No to zainstaluj i sprawdź - u mnie klient poczty się nie sprawdził, i nadal wolę tradycyjne logowanie ale może u Ciebie będzie odwrotnie 

O Operze Mail zapomnij, miała sens, gdy była skojarzona ze starą Operą. Thunderbird sprawdza się bardzo dobrze, można go zabezpieczyć hasłem.

Może i Opera mail jest mała i szybka, ale:

  1. Nie jest rozwijana i aktualizowana już od prawie roku?

  2. Nie ma synchronizacji kontaktów np. z googlem

  3. Korzystając z G-data w ogóle się nie nadaje do użycia (co chwila zapytania o certyfikat)

  4. Nie ma synchronizacji kalendarza google

Thunderbird to wszystko posiada, mimo, że jest dość powolny czasami

@suchmen Nie każdy korzysta z usług google i reszty bezwartościowych chmur a jak sam wspomniałeś thunderbird lubi i to dość często złapać zadyszkę.

  1. No może nie wymaga rozwoiania

  2. Nie wymagam tego, nie mam wielu kontaktów

  3. Mam Avast

  4. Nie używam kalendarza

Chyba nie do końca wiesz co oznacza sformułowanie ‘‘Nie jest już rozwijana’’

Od siebie bazując, na doświadczeniu, mogę polecić dwa klienty poczty e-mail:

  1. Mozilla Thunderbird http://www.dobreprogramy.pl/Mozilla-Thunderbird,Program,Windows,13298.html - wszystkomający, choć dla osób niezorientowanych może przytłaczać ilością opcji i konfiguracją (w niektórych scenariuszach i przypadkach)

  2. eM Cilent http://www.dobreprogramy.pl/eM-Client,Program,Windows,12415.html - bardzo dobry, dopracowany, łatwo konfigurowalny, wspierający rozwiązania wielu dostawców poczty. Do użytku prywatnego darmowy (obsługa do dwóch kont). Wersja płatna jest na tyle tania w stosunku do jakości, że sam bym go kupił, gdyby nie to, że używam MS Outlooka.

Miłośników przeglądarkowego odbierania poczty informuję, że:

  1. nie każdemu pasuje logować się do kilku kont

  2. robić to co jakiś czas aby być na bieżąco

  3. niektórzy używają poczty e-mail co celów nieco bardziej złożonych niż rejestracja konta na FB

  4. łatwiejsza obsługa masowej wysyłki poczty

  5. w jednym miejscu gromadzone są dane adresatów, a nie rozproszone po kilku kontach, na różnych serwerach

  6. dostęp do poczty ofline

  7. łatwiejsze przeszukiwanie historii, w tym wielu kont jednocześnie

Opera mail jest lekka a Thunderbird ma więcej możliwości. Używam czasem Opery mail i jestem zadowolony (bo jest szybka i prosta) a do Thunderbirda miałem kilka podejść ale nie odnajduję się w takiej ilości opcji (trochę przymula). Wypróbuj Opera mial bo jest szybka i dowiesz się co znaczy mieć klienta, a jak będzie Ci brakowac jakiś dodatkowych funkcjonalności czy dodatków, wybróbuj Thunderbirda :slight_smile:

Nie każdy ma takie potrzeby jak Ty, zresztą Opera mail ma błędy, więc stwierdzenie, że nie wymaga rozwijania jest po prostu głupie. Nie ma programu, którego nie trzeba by było poprawiać

Idąc twoim tokiem rozumowania nie wolno używać komputera bo każdy program czy OS ma błędy. Jeżeli coś działa relatywnie stabilnie to nie ma sensu szukać alternatyw które i tak nic nowego nie wnoszą (dla nas).

Używam Thunderbirda od samego początku. Jedno muszę przyznać. Choć Thunderbird to ta sama stajnia co Firefox - nie zmienia faktu że działa a działa bez problemów i naprawdę jest ok.