Klient poczty w Operze - Problem

Witam,

dodałem swoje konto pocztowe (z WP) do owego klienta. Niestety, Opera po pobraniu wszystkich listów robi to od nowa, tak w kółko. W efekcie wszystkie listy mam już zapisane po 3 razy. Posiadam wersje 9.02

Ktoś wie jak sprawić, aby Opera nie pobierała już listów? Proszę o pomoc.

Btw, poczty z Onetu nie mogę w ogóle ustawic mimo instrukcji “krok po kroku” :frowning:

Usuń i zainstaluj Operę na nowo, tylko usuń przy tym wszystko co z nią zwązane czyli cały profil i przeczyść rejestr sysa.

Spróbuj wersji 9.10

Zakładasz konto w Operze potem wchodzisz w Narzędzia ->Konta poczty i czatu -> jednym kliknięciem podświetlasz konto pocztowe,które ustawiasz i wchodzisz w zakładkę ->Właściwości:

zakładka Ogólne ->nazwa konta > wpisujesz pełny adres e-mail(razem z @)

1 -pełna nazwa -> wpisujesz swoja nazwę konta,np.imię( bez @)

2 - adres e-mail ->(wiadomo,pełny adres)

zakładka Serwery -> wpisujesz w serwer poczty przychodzącej ->pop3.poczta.onet.pl

1 -uwierzytelnienie ->Automatycznie(tekstowe)>>>rozwijasz “ptaszka” i wybierasz z listy

1 -użytkownik ->pełna nazwa konta ( z @)

2-hasło

3 -serwer poczty wychodzącej > smtp.poczta.onet.pl

4 -uwierzytelnienie ->Automatycznie

5 - użytkownik ->pełny adres e-mail i niżej hasło.

Zakładka Odbieranie ->jak chcesz pozostawić wiadomości na serwerze to zaznaczasz, jak nie to likwidujesz zaznaczenie.Klikasz w ok i konto jest ustawione.Tak samo z poczta na wp.Co do ciągłych pobierań tych samych maili z wp to wejdź na skrzynkę przez http://www.wp.pl i pousuwaj zbędne wiadomości.Nieraz dzieje się tak jak skrzynka jest zapełniona,choć nie sądzę aby było tak w przypadku tego konta bo jest tam do wykorzystania pare GB na skrzynkę, to chyba cała się nie zapełniła?Najlepiej na razie odznacz w zakładce Odbieranie tę funkcję - “pozostaw wiadomości na serwerze”

Jak chcesz to możesz uaktualnić Operę do nowszej wersji 9.10 i potem wykonać operacje na poczcie.Powodzenia.

Na wstępie pragnę przeprosić, że nie miałem czasu zająć si własnym tematem.

Dzięki za pomoc oraz nawet instrukcje co po czym i jak zrobić. Ostatecznie po prostu zapisałem wszystkie zakładki do txt i na nowo zainstalowałem Opere,już w wersji 9.10 i wszystko działa :smiley:

Pozdrawiam…