Klient vs. Vobis


(Pc108) #1

Witam

Przed wakacjami tego roku zakupiłem odtwarzacz mp3 Creative MuVo TXSE 1gb (349zł) w Vobisie. Podczas wakacji odtwarzacz po prostu się wyłączył i nie dało się go włączyć, próbowałem go sformatować, ale nie dało rady. W serwisie dowiedziałem się, że to wada fabryczna i dostałem nowy odtwarzacz. Dziś gdy chciałem posłuchać muzyki zdarzyło się to samo. Są takie same objawy. Jestem w 100% pewny, że odtwarzacz jest do wymiany, czy mogę poprosić o zwrot pieniędzy? W regulaminie nie ma tam informacji o tym. Teraz cena odtwarzacza to 259zł a gdy ja go kupowałem to wynosiła 349zł. Jeśli otrzymam zwrot pieniędzy to suma wyniesie 350 czy 260 zł?? Proszę o pomoc. Co o tym sądzicie?


(Airborn) #2

o ile dobrze pamiętam, prawo do zwrotu pieniędzy masz dopiero po trzeciej pomyślnie dla Ciebie rozpatrzonej reklamacji


(system) #3

to zależy od producenta, przy niektórych telefonach komórkowych “potrzeba” 5 reklamacji.

hmm, raczej zwrócą pierwotny koszt, ew. 90%-95% ówczesnej ceny.


(zciwo) #4

To zależy od producenta, ale także od sklepu. Jak mój MuVo się popsuł to oddałem do sklepu, ci wysłali do serwisu, okazało się że szmelc i oddali mi za pierwszym razem pieniądze - całe 350zł, choć później kosztował 250zł (proponowano mi kupno nowego :P).

Przy moim drugim MuVo musiałem odesłać sprzęt do producenta, bo sklep się zwinął :? Przysłali nowy.


(system) #5

Widzę, że dobre są te Creativy :mrgreen:


(Gdansk70) #6

Idziesz z paragonem lub fakturą do sklepu i jeśli domagasz się zwrotu pieniędzy, to tej kwoty, którą masz na dowodzie zakupu.


(Pc108) #7

dzięki za pomoc, ale lamer! :mrgreen:

Jutro jade do sklepu więc dowiem się wszystkiego!


(system) #8

Uznajmy, że tego nie widziałem :stuck_out_tongue:

Co do tematu to kuzyn kupił kompa w miejscowym sklepie komputerowym i notorycznie psuł mi się cd-rom (LG). W sklepie wymieniali mu dosłownie 5 razy na nowy i nie kwapią się zwrócić kasę. Także może być różnie z tymi zwrotami.


(zciwo) #9

MuVo TX FM ma faktycznie czasem kłopoty z słuchawkami po pewnym czasie

Ale drugi MuVo V200 już rozwalił się przy zmianie firmwaru (mogłem nie ruszać :roll: )


(McDracullo) #10

eee… wystarczy przylutować wyjście słuchawkowe (jeśli mówimy o tym samym). :stuck_out_tongue:


(zciwo) #11

Ale nie jeśli jest jeszcze gwarancja :wink:


(Don_Filippo) #12

ale nie uznaja ci gwarancji jak np. kalbel zostanie urwany…


(zciwo) #13

Chodziło o:

które często nawala w tym modelu mp3


(Raiden77) #14

Ja mam Muvo TX i wyłączał mi się, gdy przerzucałem na poprzedni utwór. Pomogło wgranie nowego firmwaru. Potem zepsuły mi sie słuchawki które dostałem z mp3. Najpierw przestała grać jedna słuchawka, a potem druga. Ale za to teraz mam fajne słuchaweczki Creativa, zakładane za 40zł :> Bo te do uszu ciągle mi wylatują…

Teraz z nowym firmwarem gdy zmieniam głośność zdarza mi sie, że głos całkowicie sie wyłącza (na szczęscie pomaga cofnięcie utworu od początku).

Ostrze sobie ząbki na jakiegoś iPoda (marzy mi sie 30GB z odtwarzaniem filmów :P). Niestety cena powala. Ale patrząc na spadek cen odtwarzaczy mp3, może cena 30GB spadnie do 1000zł za jakies 2 latka…