Kliku godziny spał komputer i nie chce mi obudzi

niestety dlaje mam problem. Ale sprobowałem właczyć linuxa ubuntu i spał klika godzin i bez problemu wznowienia. Onacza się ze płyta głowna jest ok. Tylko gdzies musi byc bład sterownika.

grzegorz0plonka , nazwij proszę temat konkretnie, popraw błędy i zacznij używać na forum polskiej pisowni. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

grzegorz0plonka , zrób co standardowo trzeba zrobić przy tego typy problemach :

  1. W menedżerze urządzeń dla Myszki , Klawiatury , Karty sieciowej ,Modemu USB - wyłączyć Zezwalanie na wznawianie pracy w właściwościach > zarządzanie energią

  2. Sprawdź w Opcjach zasilania > Plan zasilania > Zaawansowane > Wstrzymaj > i tu sprawdź(jak jest) “Zezwalaj na stan uśpienia hybrydowego” ,zależnie od tego jak masz ustawione ,przestaw na Wyłącz lub Włącz

  3. Opcje zasilania > Ustawienia USB > Ustawienie wstrzymania selektywnego USB i zależnie od tego jak masz ustawione ,przestaw na Włączone lub Wyłączone.

Sprobowałem wszystko wyłączyć Zezwalanie na wznawianie pracy w właściwościach i Zezwalaj na stan uśpienia hybrydowego. Nic nie pomogło.

grzebałem ustawienie Opcjach zasilania

Nie mam pojecia. gdzies jest bład. linuxa ubuntu nie sprawiał problem.

grzegorz0plonka , Jeżeli sterowniki do urządzeń zainstalowałeś wraz z systemem/update to proponuje pobrać aktualne ze strony producenta (chipset, grafika, muzyczna, sieciówka) i te zainstalować.

Te są atualnie. Jak wyglada te ustawinie w biosu? http://www.grzegorz0plonka.republika.pl/m.JPG

Spróbuj ustawić usb s3 wake-up na Enable ,oraz napisz jakie są opcję przy AHCI mode control.

Ma opcji auto i manual. Po właczony jeszcze dodatkowo opcji Enable i disabled.

http://www.grzegorz0plonka.republika.pl/DSC01765.JPG

grzegorz0plonka , wiesz co ,to ustawienie (AHCI Enable i disabled) może mieć tu jakieś znaczenie ,z tym że ja nie umiem Ci odpowiedzieć jak powinno być ,i co może spowodować zmiana ustawienia ,poczekaj aż ktoś Ci coś doradzi ,lub skontaktuj się z serwisem ,i opisz sytuację…

Sprobowałem klika sterownika wyłaczyłem ale ani jednego nie ma ofekty. Nie wiem co tu chodzi problem.

grzegorz0plonka , sprawdź jeszcze to o czym pisze Buber82 tu notebook-nie-daje-sie-zahibernowac-jak-znalezc-przyczyne-t424591-15.html#p2706960 = suspend w tryb S3 .

Jak masz możliwość to podwieź lapka do serwisu ,bo szkoda Twoich nerwów ,a zapłaciłeś za sprzęt i ma działać koniec i kropka ,jak nie to towar niezgodny z umową.

Od 5 dni prawie każdy pisze Ci żebyś zaniósł laptop do serwisu bo przyczyn mogą być miliony i to istna zgadywanka przez internet typu “co się stało,że się z…” zepsuło. Dawno już odebrałbyś go zdiagnozowanego z serwisu.

Powiem ci tak. Od wczoraj zanistalowałem samemu cały systemu windows 7 home.

Okażało ze bardzo dobrze. Cały noc spał komputer i Nie sprawiało problemu uspinia. huraaa.

A teraz pojedynczo instaluję sterownika. Jak znajdę lukę strownika to będę zgłość do producenta.

A może okazac winy od systemu windows uszkodzone.

A może miałeś ustawione tak, że po pewnym czasie uśpienia, komputer przechodził w stan hibernacji i dopiero z hibernacji nie mógł się wybudzić.

Tak nie było. Tylko pochodził do uśpienia. Udało nam aktywować key. Nawet jest wersji OA.

Czyli jest już w porządku ? :slight_smile:

Nie dawno już formatowałem całkowity. I mam od nowa zanistalowane. A sterowniki nagrałem na płycie. kopie zapasową też. Klika sterownika zanistalowałem.

No wiem ,tylko czy po reinstalacji wszystko w porządku ,nie ma tego problemu co wcześniej ?

Naraziej jeszcze nie widzę problemu. Teraz zanistalowałem Intel Matrix Storage Manager.

Znazlałem sobie takie tematu http://forum.purepc.pl/Microsoft-Window … 97493.html

Moze fatycznie to ten sterownik robi problemy. Podobno ze nie opracowane intela.

Dodane 13.12.2010 (Pn) 8:08

Okazuje ze bardzo dziwnie problem. Jak po zanistalowane gadu gadu i skype to juz zaczyna problem obudzenia. naprawdę nie wiem o co chodzi. teraz wyjmowałem jedną kością pamieci 1024 i zobaczymy.

Dodane 13.12.2010 (Pn) 10:51

Akurat nic nie pomaga. Nic nie rozumiem o co tu chodzi problem.