Klonowanie partycji

Witajcie zacni Forumowicze!

Od 3 dni bezskutecznie poszukuję programu do klonowania partycji. Musi on uruchamiać się z bootowalnej płyty, być prosty w obsłudze, robić obraz tylko zajmowanego obszaru (nie wypełniać pustego miejsca). Poza tym bezpłatny. Aha… I nie chcę żadnych linuksowych wynalazków, tylko DOS.

Pozdrawiam prosząc o pomoc.

może pomoże:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=16

Dzieki, ale nie o to chodzi.

a o co ci dokładnie chodzi ??

o backup ??

czy co

O bootowalną płytę, dzięki której zrobie szybko i prosto obraz partycji (czyli jej backup). Swojego czasu (5 lat temu?) do KŚ Ekspert był dołączony program PowerQuest Drive Image 5.0 i on umożliwiał utworzenie takiej płytki. Coś pięknego było… Ale dawno już nie mam gazety i płytki w domu. Niestety jest on płatny.

Jeżeli chodzi ci o backup to Norton Ghost. Trzeba nagrać na płytę i zresetować kompa (oczywiście z płytką w środku) A dalej to można posługiwać sie intuicyjnie tylko szkoda że to jest po Angielsku. :razz: :razz: :razz:

tyle że Ghost jest płatny,

oglądnij tą prezentacje jest poruszany interesujący cie temat

http://dobreprogramy.pl/demonstracje/od … ystemu.htm

Jeżeli chodzi Ci o robienie “obrazów” dysku i masz dysk firmy Seagate lub Maxtor (choć jeden w komputerze) to za darmo do niego możesz sobie ściągnąć DiscWizarda http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp?l … 04090aRCRD Tak naprawdę jest to bardzo dobry program Acronis True Image ale w wersji darmowej.

Ghost jest darmowy sam go używam oraz cała rodzina i polecilem panu ze szkoly ten program. używa go do robienia kopi dysków.

Norton Ghost nie jest darmowy http://www.symantec.com/pl/pl/norton/ghost No chyba że masz scrackowany, lub “znalazłeś” gdzieś w necie serial to wówczas masz “darmowy” z tym że nielegalnie.

Jest jeszcze jedna opcja… Mozesz zorbic sobie bootowalna plyte Wina XP za pomoca BartPE i dodac jako plugin Drive Image XML. Oba programiki sa darmowe do uzytku prywatnego. Drive Image XML jest banalny w obsludze. Dostepne opcje to backup, odtworzenie partycji, kopiowanie dysku na inny dysk i jest jeszcze mozliwosc wczytania obrazu partycji i przegladania jak normalnego dysku. Jedyna wada to predkosc przywracania partycji. Jest wolniejszy od Ghosta. Roznica np. dla Win XP, odtworzenie partycji: 5 minut w ghost, 7-8 minut w Drive Image XML.

Witajcie Panie i Panowie!

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Udało mi się wykopać wspomnianego przeze mnie PowerQuest Drive Image i pracuje jak marzenie, prosto i szybko z kompresją w locie. Polecam każemu.

Pozdrawiam i dziękuję!