Klonowanie systemu z HDD na SSD. Inne partycje na HDD

Tylko co potem z tym HHD? :smiley:

Mam kilka pytań do autora wątku. Jakiego producenta jest dysk HDD? I drugie: Czy masz możliwość podłączenia drugiego dysku do komputera? W końcu ostatnie: Czy komputer ma BIOS czy UEFI?

@emino12 nie HHD tylko HDD - Hard Disk Drive (napęd dysku twardego).

Potem (jeśli komputer działa normalnie na SSD?) załączasz z powrotem dysk HDD do płyty głównej, uruchamiasz system i spod systemu usuwasz z dysku HDD to, co jest już niepotrzebne.
Gdyby tak się zdarzyło, że system startuje z dysku HDD (“starego”), trzeba będzie jednak wejść do BIOSu i zmienić kolejność bootowania tak, aby dysk SSD był pierwszy w kolejności bootowania.

Mam jeszcze ostanie pytanie dotyczące możliwego błędu. Gdyby wystąpiła nagła przerwa w dostawie prądu podczas klonowania jak to wpłynie na oba dyski zarówno docelowy jak i źródłowy?

Na źródłowy bez wpływu. Operację trzeba powtórzyć.

Bardzo dziękuje za pomoc :slight_smile:

Wszystko przebiegło bez problemu ale co mam zrobić żeby domyślnym dyskiem byłem teraz ten 1 tb do plików bo ten systemowy OS(D)jest teraz nowy i nie chce żeby coś się gryzło

Tylko na tym jeszcze mi zależy żeby to skończyć :slight_smile:

Hej,

A możesz pokazać, jak partycje prezentują się w systemowym zarządzaniu dyskami?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Proszę

Nie wiem jak do końca zmienić to żeby dysk systemowy był tylko dla systemu a dysk HDD który był systemowym i ma dopiero pół roku służył mi jako przechowalnia plików

Widzę że Panowie strasznie kombinujecie, do przeprowadzenia operacji nie potrzeba żadnych dodatkowych programów, wystarczy sam pendrive z instalacją Windows 10 lub środowisko WinPE.
Posiada on wbudowane narzędzie DISM oraz diskpart.
Nie potrzeba też odłączać żadnych dysków wystarczy zmienić w UEFI kolejność bootowania dysków na ssd.

Na końcu usuwasz partycje Windowsowe na dysku HDD, najprościej to zrobić graficznym narzędziem gparted.
Później wolne miejsce łączysz w jedną partycje także na dysku HDD masz jedną partycję powiększoną o to miejsce gdzie był Windows.

Czy muszę robić to od razu? ponieważ system świeżo po klonowaniu więc chciałbym mieć jakieś ubezpieczenie w postaci HDD-ka

Już działa :stuck_out_tongue: chodzi tylko o dysk domyślnego zapisu i żeby te dyski jakoś się nie ‘‘gryzły’’ :smiley: