Klonwanie całeg dysku 1:1

Witam, czy jest możliwość sklonowania jednego dysku na drugi? Chodzi o to, że składam nowy komputer i chcę dane ze starego dysku (140gb) Skopiować na nowy dysk. Problem w tym, że na starym dysku był Xp 2003 home edition, a na nowym będzie win. 7. I chcialbym skopiować dane tak by to było wszystko na 7, zamiast xp. Da się to jakoś zrobić? jakim programem i jakiś poradnik najlepiej do tego bo nie robiłem w sumie nigdy takiej operacji.

zależy co skopiujesz. zakładając że kopiujesz wszystkie partycje = skopiujesz system XP ze starego dysku. Zakładając że kopiujesz tylko partycje z innymi danymi (nie ma na nim systemu) = skopiują sie tylko te dane bez systemu

ja proponuje po prostu po zakupie nowego sysku podłączenie pod kompa, spartycjonowanie go jak tam chcesz, i skopiowanie danych, później dysk przełożysz do nowego kompa i zainstalujesz win 7 (pamiętaj zrób sobie partycje na system osobną, żebys na nią danych nie kopiował bo i tak format pójdzie.)

Chyba zrobię tak ja szczepaniak piszesz .podłącze go przez usb najwyżej, skopiuje folder moje dokumenty, a pozostałe partycję zrobię obraz.

Możesz robić backup partycji ale najlepiej nie rób sobie problemów i kopiuj wszsytkie pliki jak leci z dysku na dysk możesz jeszcze przez sieć jeżeli to będą oddzielne komputery.