Kłopot z drugim dyskiem

Z powodu awarii laptopa innej osoby, konieczność zmusiła mnie do skonfigurowania komputera w następujący sposób:

Komputer posiada dwie kieszenie: jedna pod złącze SATA, druga pod IDE.W pierwszej umieściłem swój systemowy HDD, a drugiej dysk z lapka poprzez przejściówkę 2,5".Praca miałaby polegać na tym, że kto ma robotę, wkłada swój dysk (wyjmując drugi) i korzysta. Czyli oba dyski posiadają swój OS i nigdy nie współpracują razem. Wyniknął jednak problem, komputer nie widzi dysku podpiętego do złącza IDE.

Czy jest jakieś rozwiązanietego bez kupowania dodatkowych przejściówek IDE->SATA? Może potrzebuję odpowiedniego

sterownika? Wgrałem wszystko co miałem na płycie instalacyjnej. Posiadam płytę główną GIGABYTE GA-965P-S3 S775.

I czy zasilanie podpięte do obu kieszeni nie powoduje zakłóceń w pracy systemu, mimo że tylko w jednej znajduje się dysk?

No i czy w wypadku uruchomienia nie będzie problemu z współpracą HDD spod IDE i CD-ROM spod SATA?

Nie jestem zbyt biegły w tych sprawach, więc jeśli ktoś miałby rozwiązanie dla mnie, prosiłbym o czytelne i zrozumiałe

wytłumaczenie.

Z góry dziękuję.