Kłopot z działaniem WiFi, Windows10

Mam problem z wifi na nowo zakupionym kompie z win10 pro. Wifi to pstryczek mały na usb, nie było jednak z nim problemu na dwóch innych komputerach z Windows 7 i Windows XP.
System normalnie się łączy z wifi widzi internet, ale po niedługim czasie traci z nim kontakt. Jest nadal podłączony do wifi, ale nie widzi w nim internetu. Uzyskuje status połączonego z wifi, ale bez dostępu do Internetu. Uruchomienie narzędzia naprawiania problemów w systemie nie dało efektu. System jest aktualizowany na bieżąco.

Z czym tu może być problem?

Spróbuj również poszukać aktualnych sterowników do karty sieciowej i je zainstalować.

są te domyślne, poprostu działało out of box.

A czy ci nie działa dopiero po ostatniej aktualizacji? Czy problem był wcześniej?

13-ego września aktualizację zainstalowałem. Dziś, rano, laptop łączył się z siecią wifi bez problemu. Ale, po ponownym uruchomieniu systemu, laptop łączył się z siecią wifi, lecz wciąż jest brak Internetu. Odinstalowalem ostatnią aktualizację, ale to nic nie pomogło. Przywraca system do stanu przed wystąpieniem problemu. Innych pomysłów nie mam, jak to naprawić.

Komputer był nabyły kilka dni temu, zainstalowałem na nim wszystkie aktualizacje, to ciężko stwierdzić czy problem występował przed. Aktualizuję go na bieżąco w piątki (najmniejszy ruch w firmie, a win10 aktualizuje się bardzo długo). Wczoraj to wifi było w miarę stabilne, ale w ostatnich dniach były tylko aktualizacje sygniatur dla AV Microsoftu.

Skoro ten “pstryczek” na USB obsługiwał już internet w czasach XP-ka i Win7 (może chodzić o kwestie sterowników), to może zmień go na bardziej współczesny, np.:
https://www.morele.net/karta-sieciowa-netis-usb-nano-netis-wlan-n-150-mbit-s-wf2120-647677/
Sprawdzony i działa bardzo dobrze na Win10.

Zakładam że MS uwalił to na wszystkich WLAN + enthernet by żyło się lepiej. To firmowy pc i wifi, nawet nie myślę do tego dopłacać.