Kłopot z emule

A co Ci powiedział oprócz tego? Nic :?

W końcu to jego sieć i powinien Ci pomóc… Jak zapytałaś dlaczego tak się dzieje, to odpowiedział “nie wiem” ?

flordota jakie masz PINGi przy serwerach :roll:

On twierdzi, że to mój problem, bo inni ściągają, że ostatnio musiał upominać, bo sieć mu blokowali. Wiesz tylko ja nie mogę. Nawet nie mam u kogo sprawdzić. Poszłabym do koleżanki sprawdzić czy jej działa, ale zrezygnowała, bo maż wchodził na nie przyzwoite strony. Dzięki za poświęcenie czasu. :smiley: Nie mam pingów przy żadnym.

Nie moge zaktualizowac zadnego serwera na liscie…Dlaczego? i jak temu zaradzic?

Paula.

A co chcesz ściągać przez emule? Bo coś mi mówi, że nielegalne pliki, a w takim razie pomocy nie uzyskasz :?

Paula wklej w okienko “aktualizuj plik serwer.met z url” w zakładce serwery adres http://corpo.free.fr/server.met i kliknij na aktualizuj , to spowoduje aktualizację listy.

Zmień też domyślny port TCP na jakikolwiek inny np.50000.

dareks8

Nie słyszałem żeby jakiś dostawca netu w Polsce blokował domyślne porty mułka , zmiana portów ma sens wtedy gdy dostajemy (np. w lanie) od admina przekierowane porty i takie wtedy wpisujemy. Mając otwarty port 4662 nie ma sensu zmieniać go na inny , chyba że masz jakieś konretne argumenty przemawiające za tym , jeśli tak , chętnie ich wysłucham …

Administrator wcale nie musi blokować domyślnych portów wystarczy, że przytnie na nich transfer. Wtedy wszystko działa niby dobrze , a my winę za niski transfer zwalamy na inne czynniki. I aby to utrudnić możemy profilaktycznie zmieniać porty na inne.

Złączono Posta : 07.08.2006 (Pon) 21:08

Tu mam ciekawy artykuł:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=3535

również jak sprawdzić czy porty nie są zablokowane.

Ruch eMule dość łatwo zidentyfikować , więc zmiana portu oszuka tylko ten najlichszy sort adminów. Inna sprawa , że już powstało rozwiązanie wzorowane na szyfrowaniu protokołu torrenta zaimplementowane np. w modzie neomule które uniemożliwia identyfikacje pakietów jako wysyłanych przez eMule.

Administrator “przycinający” transfer ot tak sobie , o ile umowa nie precyzuje ograniczeń dla specyficznego rodzaju aplikacji zwyczajnie oszukuje użytkownika i jest to podstawą do zerwania umowy i żądania odszkodowania , aczkolwiek trudno coś takiego udowodnić.

Z takimi praktykami się nie spotkałem , jednak jeśli faktycznie mają miejsce to wyżej wymieniona opcja neomule bądź f-cja random ports dostępna w większości modów powinna rozwiązać sprawę.

Nie bardzo widzę jak doszedłeś do wniosku że zmiana portu ma jakikolwiek związek z aktualizacją serwerów gdzie wymagany transfer danych jest na poziomie minimalnym , tak samo zresztą jak przy wszystkich operacjach między klientem eMule a serwerem.

Ostatecznie faktyczne obciążenia powoduje transfer między użytkownikami z którym serwer ma niewiele wspólnego poza funkcją czysto koordynacyjną.

Odpowiedź admina sieci na zapytanie o powody niskiego transferu, że to nie jego sprawa tylko użytkownika bez próby sprawdzenia w czym jest problem, może sugerować, że coś kręci. Dlatego ta moja sugestia jak i link powyżej. A na przykład w azureusie jest wręcz zalecane “na stronie domowej” aby zmienić port domyślny na inny. Więc myślę, ze dotyczy to też i innych klientów p2p. Ale to tylko moja sugestia -nie zaszkodzi, a może pomóc.