Kłopot z instalacją SilverFast

(Jacnovak) #1

Nie mogę zainstalować program firmy LaserSoft o nazwie SilverFast SE (program do skanera Plustek Optic Pro St64+) na moim komputerze. Za każdym razem instalacja przebiega niby bezproblemowo, ale przy próbie uruchomienia programu wyskakuje komunikat: "Wystąpił problem z aplikacją SF Launcher.exe i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty". Jedynie co pozostaje , to zamknąć aplikację - prawda?

Nikt z moich znajomych nie ma pojęcia jak rozwiązać ten problem. Dodam, że jest to program skanujący dodany przez producenta do skanera. Wmoim PC mam program Windows XP. Podłączenie skanera jest prawidłowe. Zależy mi ta użytkowaniu właśnie tego programy, gdyż spełnia moje wymagania korygowania skanów starych przeźroczy. Będę bardzo wdzięczny za każdą sugestię! Bardzo dziękuję! :cry:

(Carlsbergxxx) #2

Spróbuj uruchomić go w trybie zgodności np. z Windows98. Musisz kliknąć PPM na plik exe tego programu, potem wybierz właściwości i tam już znajdziesz wymaganą opcję. Nie mówię że na bank pomoże, ale jest jakaś szansa.

EDIT:

PPM = prawy przycisk myszy:)

pozdrawiam

(Jacnovak) #3

Przepraszam, ale oświeć mnie co to jest "PPM"?. Już robiłem takie próby, ale chyba innym sposobem, więc może Twoja wskazówka będzie tą właściwą? Dzięki za zainteresowanie moim problemem!! Pozdrawiam