Kłopot z instalacją sterów do zintegrowanej karty dźwiękowej

Witam Wszystkich!

Posiadam system Windows Xp Pro z SP 3, a mój problem dotyczy zinstegrowanej karty dźwiękowej, a mianowicie instalacji sterowników do niej. Karta jest zintegrowana z płytą główną ASUS Socket478 P4S8X-X, do której to posiadam płytę ze sterownikami. Zawsze jej używałem po formatowaniu dysku i nie było problemu. Tymczasem teraz, przeinstalowałem system na wyżej wymieniony Windows Xp Pro z SP3 i zaistniał problem. Na początku wszystko było ok. System z racji na to że karta jest oczywiście Plug & Play znalazł ją i wyskoczyło że znaleziono nowy sprzęt C-Media AC-97 Audio Device . Otwarłem płytę, a na niej w folderze Drivers-> Audio są 2 foldery tak jak to było zawsze czyli “AD1980” (tusą chyba sterowniki stricte do karty dźwikowej) “C-Media” (tu na moje oko są jakieś"podsterowniki", do chipsetu , czy coś takiego, a więc chyba trzeba zainstalować zawartość tego folderu jako pierwszy) Przy próbie instalacji tych sterowników z folderu “C-Media” po 94 % instalacji wyskakuje mi okno wktórymna dole jest “ZATRZYMAJ INSTALACJĘ” bądź “MIMO TO KONTYNUUJ” jeżeli naciskam to pierwsze to oczwiście instalacja po prostu się przerywa, jeżeli mimo wszuystko kontynuuję to od razu komputer się restartuje.

Jednakże wziąłem też pod uwagę to, że może obojętna jest kolejność rozpoczęcia instalacji i zacząłem od tego folderu “AD1980”. Niestety po pomyślnymprzebiegu instalacji sterowników z tego folderu wyskakuje błąd “Driver not found! Reboot your system and run this setup again.” no i suma sumarum dalej nic niemogę z tym fantem zrobić. Czytałem już na różnych forach na temat tego błędu “Driver not found (…)” ale nigdzie nie było jednoznacznej odpowiedzi co z tym zrobić.

Nie mam już pomysłów co się mogło stać, ale nie jestem jakimś profesjonalnym informatykiem, więc wierzę że są tu tęższe głowy, którym uda się mi pomóc.

Z góry pozdrawiam i piekielnie dziękuję za pomoc, gdyż jestem Muzykiem i brak możliwośći odsłuchania nagrań i wgl słuychania Muzyki, todla mnie niewyobrażalna strata.

P.S Próbowałem już instalować sterowniki śćiągnięte ze strony Asusa, i wszystko jest dokłądnie tak samo jak przy sterach z płytki.

Podsumowanie mojego sprzętu:

OS Windows Xp Pro

Service Pack 3

Płyta główna:

ASUS Socket478 P4S8X-X

Karta dźwiękowa zintegrowana: C-Media AC 97 Audio Device ; AD1980 (to jest chyba jakieś oznaczenie numeryczne karty czy coś takiego)

Hej,

Najważniejsze pytanie: czy zainstalowałeś wcześniej sterowniki do chipsetu płyty głównej?? Jeśli nie, zrób to koniecznie, gdyż bez nich układ dźwiękowy nie będzie działał poprawnie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

No właśnie nie do końca wiem o co chodzi z tymi chipsetami do płyuty głównej, skąd je ściągnąć i jak/kiedy zainstalować…

Hej,

Sterowniki do chipset’u to na dobrą sprawę najbardziej podstawowe sterowniki - zapewniają one poprawne działanie płyty głównej oraz elementów na niej zintegrowanych.

Tak jak i innych sterowników najlepiej szukać na stronie producenta płyty głównej. W Twoim przypadku sterowniki do chipsetu znajdują się w gałęzi IDE (5) i noszą nazwę SiS Mini IDE Driver 2.04a for WIN98SE/ME/2K/XP. Niestety po nazwie i zawartości paczuszki ze sterownikami wnioskuję, że dotyczą one tylko kontrolera IDE. Tak czy inaczej zainstaluj.

Ogólną zasadą jest to, że sterowniki do chipsetu instalujemy zaraz po instalacji systemu operacyjnego. Po niej instalujemy sterowniki do pozostałych urządzeń i kart rozszerzeń. A na koniec najnowszą wersję DirectX’a.

:arrow: Czy przypadkiem nie masz w BIOS’ie wyłączonej karty dźwiękowej??

:arrow: Czy w menadżerze urządzeń widnieją jakieś niezidentyfikowane lub błędnie działające urządzenia - zaznaczone są najczęściej żółtym znakiem zapytania.

Pozdrawiam,

Dimatheus