Kłopot z instalacją wersji próbnej Avasta IntSec

(Jacekb) #1

Pobrałem z firmowej strony Avast IntSec. Przy instalacji (Win7) wybrałem instalację wersji próbnej na 30 dni a potem wykupiłem licencję. Plik instalacyjny poszedł do archiwum. Po pół roku a dokładnie wczoraj instalowałem z tego samego pliku na laptopie też z Win7 ten sam program w wersji próbnej. Wszystko gra - wersja próbna na 30 dni jest. Ale parę godzin później próbowałem (z tego samego pliku) na innym laptopie (niczym nie powiązanym z poprzednimi kompami) z Win8 zainstalować tego Avasta w wersji próbnej. Instalacja bez problemu ale przy próbie uruchomienia wyskoczył komunikat, że mój okres próbny 30 dni się skończył i używanie Avasta jeż niemożliwe. Czy ktoś może coś poradzić oczywiście poza kupnem licencji bez okresu próbnego.

(Chillout) #2

Był na tym komputerze wcześniej avast w wersji próbnej?

(Jacekb) #3

Nie, nie było. Laptop to "nówka", wczoraj kupiony.

(Chillout) #4

Z preinstalowanym systemem?

(Jacekb) #5

Tak. Był tam McAfee,ale został wyrzucony.

A na pierwszym laptopie z Win7, przed zainstalowanym Avastem w wersji próbnej (działający) wcześniej był zainstalowany Eset IntSec i jego odinstalowanie w niczym nie zaszkodziło instalacji Avasta w wersji próbnej.

A na tym z Win8 - tak.

(Chillout) #6

Może był wcześniej zainstalowany również avast w wersji Trial.

Odinstaluj avasta,

Użyj tego: http://www.dobreprogramy.pl/avast-Unins ... 17962.html aby wyczyścić komputer po avaście

i ccleanera: http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr ... 13061.html Opcja rejestr.

I spróbuj ponownie zainstalować avasta.

(Jacekb) #7

Twoja odpowiedź wydaje się przekonująca.

Dostęp do tego laptopa będę miał dopiero za parę godzin, więc jak to zrobię to odpowiem jaki efekt.

Na razie dzięki!

No i zrobiłem, czyli: odinstalowałem, wyczyściłem, zainstalowałem i...klapa. Znowu dowiedziałem się, że 30 dni minęło 22.01.2013 i nie można używać Avasta. No ale na innym lapku instalowałem 10.02.2013 i wszystko było ok.

Sam już nie wiem co o tym myśleć.